اکران فیلم های جشنواره فیلم فجر در تبریز باعث رونق سینماهای استان می شود/ جشنواره سراسری تئاتر رضوی افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، متاسفم وی در نشست خبری با خبرنگاران در تشریح برنامه های دهه فجر و حضور اصحاب رسانه و مطبوعات گفت: انقلاب اسلامی ایران ماهیت فرهنگی دارد و از این رو آیین های دهه فجر باید با رویکرد فرهنگی انجام شود. ; همچنین سعی کرده ایم در دهه فجر امسال رنگ و بوی فرهنگ و هنر را در استان خود بسازیم و با برنامه ریزی های انجام شده امسال در تبریز و شهرستان های استان شاهد چندین رویداد فرهنگی و هنری در سطح ملی باشیم.

وی افزود: بنیانگذار انقلاب اسلامی، رهبر انقلاب و به طور کلی فرهیختگان انقلاب اهل اندیشه و فرهنگ بوده و هستند و شایسته است در چنین انقلاب فرهنگی به فرهنگ و هنر توجه ویژه شود. “

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی: وی با تاکید بر اینکه در ایام الله از دهه فجر باید رنگ و بوی هنر پر رنگتر و غالبتر از سایر عرصه ها باشد، گفت: مردم ایران اسلامی با رویکرد فرهنگی در این انقلاب درخشیدند و از این رو امسال با … انجمن های هنری و هنری سعی کرده ایم با برگزاری رویدادهای مختلف با هدف فرهنگ و هنر جلوه فرهنگ و هنر را بیش از سال های گذشته نمایان کنیم.

ناظمی همچنین آذربایجان و تبریز را از پایگاه های مهم انقلاب اسلامی در کشور برشمرد و گفت: در طول تاریخ آذربایجان نقش مهمی در روند سیاسی و فرهنگی کشور داشته است و این حوزه باید مورد توجه و هدایت قرار گیرد. توسعه استان است.

وی گفت: ابزارهای توسعه مورد نیاز است اما به جرات می توان گفت مهم ترین ابزار توسعه یک ملت فرهنگ است و به عبارتی مسیر توسعه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی از فرهنگ می گذرد.

  امام جمعه جدید چالوس معرفی شد

ناظمی تاکید کرد: باید فرهنگ را جدی بگیریم و به گونه ای عمل کنیم که در سیاست گذاری های کلان برای ارتقای فرهنگ تلاش کنیم. تنها در این صورت است که می توانیم با بادهای سمی روبرو شویم.

وی گفت: بی شک سیاستمداران به دلیل درگیر شدن در شرایط کنونی نمی توانند چنین نقشی را ایفا کنند در حالی که اهالی فرهنگ و هنر می توانند با دوراندیشی چشم اندازها و افق های روشنی را برای کمال و شکوفایی کشور ترسیم کنند.

مدیرکل فرهنگ اسلامی و رهبری استان ابراز امیدواری کرد: دهه فجر فرصتی برای تبیین اهمیت فرهنگ و هنر در جامعه باشد.

وی به برنامه های این اداره در ایام الله اشاره کرد دهه فجر وی گفت: بیش از 50 برنامه فرهنگی و هنری در تبریز و شهرهای مختلف در سطح محلی، استانی و کشوری برگزار می شود که برگزاری جشنواره فیلم فجر همزمان با تهران در تبریز یکی از این آیین هاست.

وی افزود: اکران همزمان فیلم ها جشنواره فیلم آتش این امر در تبریز باعث رونق سینماهای روستایی و تحقق عدالت فرهنگی شد.

ناظمی افزود: جشنواره موسیقی فجر در سالن های مختلف استانی، جشنواره هنرهای تجسمی فجر همزمان با تهران در تبریز، جشنواره کالای فرهنگی فیروزه، جشنواره سراسری تئاتر رضوی و ده ها برنامه دیگر از جمله آئین های ویژه دهه فجر است. در استان..

وی ادامه داد: جشنواره ملی تئاتر رضوی از 30 بهمن ماه افتتاح می شود و بیش از 100 هنرمند در این رویداد حضور خواهند داشت.

گفتنی است در این دیدار در خصوص مشکلات فرهنگی استان از سوی خبرنگاران و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پرسش و پاسخ ارائه شد.

  کویت گذرگاه زمینی با عراق را بازگشایی کرد

دیدگاهتان را بنویسید