انهدام 17 شبکه جاسوسی اسرائیل در لبنان / تحلیل زوایای، اهداف و نحوه دستگیری اعضای آنها در تحلیل الیوم

خبر عجیب

شفقنا- رای الیوم گفت: عباس الحلبی، وزیر اطلاعات لبنان امروز (دوشنبه) از انهدام هفده شبکه جاسوسی مرتبط با رژیم صهیونیستی و دستگیری بیش از 20 نفر از اعضای لبنانی، فلسطینی و سوری خبر داد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، عبدالباری عطوان، تحلیلگر جهان عرب، امشب (دوشنبه) در تحلیلی با اشاره به این موضوع نوشت: انهدام این شبکه های جاسوسی با توجه به شرایط سخت سیاسی و اقتصادی لبنان، تاییدی بر اینکه لبنان با وجود تسریع در عادی سازی روابط با اسرائیل، همچنان رژیم صهیونیستی را اشغالگر و دشمن نژادپرست می داند.

وی افزود: از یافتن چنین شبکه‌های جاسوسی بزرگ در لبنان تعجب نمی‌کنیم، زیرا اسرائیل لبنان را در راس فهرست اهداف خود قرار می‌دهد و پشت همه توطئه‌هایی است که با هدف تحریک شورش بین قبایل لبنان و غرق کردن کشور در جنگ داخلی انجام می‌شود. بعد.

حزب الله و نیروهای مقاومت وابسته به آن به همراه زرادخانه موشکی گسترده (150000 موشک در اندازه ها و بردهای مختلف) و تجربیات رزمی و عملیاتی به دست آمده در جنگ های سوریه، عراق و لبنان، موجودیت رژیم اشغالگر اسرائیل را تهدید می کند. ; رژیمی که هم در جنوب لبنان و هم در حمله ارتشش در سال 2006 آسیب های سنگینی دید و به همین دلیل تلاش های خود را برای شناسایی و جاسوسی در این کشور مضاعف کرده است.

ما با نجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان موافقیم که گفت: «تسخیر این شبکه‌های جاسوسی برای داشتن امنیت پیشگیرانه و هماهنگی فوری بین سرویس‌های امنیتی نیروهای امنیتی لبنان و دور نگه داشتن عرصه سیاسی از هرگونه تلاش برای تضعیف امنیت و نمایش‌ها مهم است. نابودی استقلال کشور وی همچنین گفت که ما به گرمی با این نیروهای امنیتی و فرماندهان و نیروهایی که با وجود امکانات مادی و عملیاتی محدود موفق به یافتن و تصرف چنین شبکه هایی شده اند، دست می دهیم.

  برنامه ما حل مشکلات فرهنگیان و عدالت آموزشی در آموزش و پرورش خوزستان است

عطوان با اشاره به اینکه بیشتر تلاش‌های اسرائیل برای نفوذ در مقاومت لبنان علیرغم تلاش‌های مستمر در 30 سال گذشته شکست خورده است، افزود: لبنان در طوفان اطلاعات و جنگ روانی گرفتار شده است زیرا یکی از معدود کشورها است. چسبیده به اخگر مقاومت و اکثر نیروهای ملی و محترم آن به لزوم آزادسازی تمامی سرزمین های عربی اشغالی اعم از فلسطین و بلندی های جولان، میدان های شبعا و هفت روستای اشغالی لبنان و همچنین نفت و گاز لبنان معتقدند. مزارع در شرق مدیترانه

ما در تاریخ در مورد مقاومت لبنان و رهبر آن می نویسیم که با تدبیر و قاطعیت با همه دشمنان برخورد می کند، به ویژه وقتی صحبت از اصول محکم ملی می شود، چگونه بر اختلافات سیاسی و ایدئولوژیک خود با برخی از گروه های فلسطینی و قلب خود غلبه کرد. لبنان خطاب به رهبران آن، و او به خوبی می داند که برای جلوگیری از شورش و خونریزی، از افشای دخالت برخی از جناح های مخالف خود در انفجارهای ضاحیه جنوبی که منجر به کشته شدن غیرنظامیان شد، خودداری کرده است.

لبنان در مواضع ملی خود بی نظیر است و شاید بحران ها و توطئه هایی که در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می کند به خاطر چنین موقعیت های افتخارآمیزی و غیره بهایی برای امنیت و ثبات آن باشد. رنج ها مانند گذشته خواهد گذشت و پیروزی چیزی جز صبر نیست.

اخبار رای الیوم

دیدگاهتان را بنویسید