اجرای نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید به تعویق افتاد

به گزارش موج نیوز، علیرضا جعفری در نشست خبری با تشریح برنامه های این شرکت برای توسعه شهرهای جدید در خصوص نهضت ملی مسکن، شروع این شهرها را از سال 67 آغاز کرد و گفت: دغدغه مجتمع عمران شهرهای جدید مدیریت شهری است. توزیع جمعیت در مدیریت زمین.

به گفته جعفری شهرهای جدید باید هویت داشته باشند و حس تعلق به محل سکونت ایجاد کنند.

وی با تاکید بر اینکه نه تنها در شهرهای جدید مسکن نخواهیم داشت، بلکه به دنبال توسعه شهری هستیم، گفت: بنابراین به زیرساخت های حمل و نقل، دسترسی شهروندان، احداث مراکز درمانی، ورزشی، فرهنگی، آموزشی و انتظامی و سایر نیازهای زیرساختی توجه شود. و ارتقا دهید.

معاون وزیر راه و شهرسازی سه رویکرد اصلی شرکت توسعه شهرهای جدید را توجه به تعهدات تکالیف قبلی، انجام تعهدات جدید در قالب مسکن ملی و ساخت شهرهای جدید عنوان کرد. 788 واحد در اولویت است. سهمیه شهرهای جدید مسکن مهر 360 هزار واحد است که تاکنون 316 هزار و 374 واحد مسکن مهر در شهرهای جدید تحویل شده و تنها حدود 39 هزار واحد باقی مانده است. حتی فردی را داریم که از سال 92 منتظر تحویل بلوک خود بوده است، این در حالی است که در برخی مناطق شهرهای جدید که بلوک ها تحویل داده شده، ساکنان از نظر زیرساخت ها و ارتقاء مشکلی ندارند. برای رفع همه این کاستی ها و تکمیل واحدهای مسکونی باقی مانده به 15 هزار میلیارد تن اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه از ردیف اعتباری مسکن مهر و اقساط آن برای تکمیل مسکن مهر چیزی باقی نمانده است، گفت: به دنبال روش های دیگری از جمله ایجاد ارزش افزوده با فروش زمین به شهرهای جدید هستیم. سایر مسکن های مهر در شهرهای پردیس، هشتگرد، پرند، صدرا، فولادشهر، بینالود و گلبهار هستند.

  ائتلاف سعودی آتش بس را نقض کرد/ حمله جنگنده ها به مرکز درمانی در الحدیده یمن

رئیس شرکت عمران شهر جدید درباره برنامه اقدام ملی مسکن در این شهرها گفت: تکلیف شهرهای جدید در برنامه اقدام ملی مسکن 213 هزار واحد است که از این تعداد 113 هزار واحد شروع به ساخت کرده و در همان کشوری ادامه خواهد داشت. طرح، اما 100000 واحد باقیمانده را شروع نکرده اند، به نهضت ملی مسکن منتقل می شوند و از شرایط قانون جهش مسکن بهره مند می شوند.

جعفری درباره اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید گفت: ساخت واحدهای نهضت ملی به سال آینده موکول شد و از اوایل سال 1401 آغاز می شود و در مجموع 15 هزار هکتار زمین را اشغال می کند. تاکنون 670 هزار نفر متقاضی مسکن در شهرهای جدید هستند که در مراحل مختلف بهسازی هستند. 130 هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید ساخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 4 هزار و 832 نفر برای ورود به فرآیند نهضت ملی مسکن تایید صلاحیت شده اند که از این تعداد یک هزار و 213 نفر در بانک عامل و 111 نفر تا دیروز 40 میلیون تومان حساب باز کرده اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به انعقاد قرارداد ساخت 4 میلیون و 700 هزار تنی با پیمانکاران نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید، ورود پیمانکاران خارجی را یادآور شد: معتقدیم مسکن باید از سازندگان محلی ساخته شود سازنده ای بسازید که با انبوه سازان چینی و ترک توافق کرده ایم.

جعفری از ورود شرکت عمران شهرهای جدید در حوزه شهرسازی خبر داد و گفت: 42 پست شهرسازی در 13 استان نهایی شده و منتظر مجوز شورای عالی شهرسازی و معماری هستیم. در تهران برای ساخت شهر نکاتی در نظر گرفته شده است. همچنین به دنبال صدور مجوز برای ساخت شهرک های شخصی هستیم تا افرادی که زمین بالای 10 هکتار دارند با اخذ مجوز تغییر هدف از شورای عالی مسکن اقدام به ساخت شهرک خصوصی کنند.

  سوهان روح پرسپولیس / شانس هواداران در راه سوشا؟

وی درباره پالایش نفت با مسکن در قالب طرح ملی مسکن گفت: وزارت راه و شهرسازی گروهی را برای تصویب طرح های پالایش نفت تشکیل داده و شرکت ها و شعب پروژه های خود را در این گروه ارائه کرده اند که در صورت تایید، اجرا در برابر نفت، مرحله ساخت آغاز می شود.

رئیس شرکت عمران شهرهای جدید در خصوص مافیای زمین و مسکن در برخی شهرهای جدید گفت: گروهی از مردمی که نیازمند و نیاز به فروش امتیاز مسکن ملی و تمبر مسکن خود هستند به این مافیا مراجعه می کنند و خانه های خود را با تخفیف به فروش می رسانند. کاهش قیمت افزود: فردی داریم که بیش از 3000 واحد مسکن مهر در پردیس به عنوان مشاور املاک در اختیار دارد، در حال شفاف سازی قراردادهای فروش واحدهای مسکن مهر در چارچوب آیات هستیم تا این گونه سوء استفاده ها باشد. در حال حاضر ممکن نیست

جعفری در پایان ورود فاضلاب پردیس به سد ماملو را تکذیب کرد و گفت: هیچ فاضلابی وارد زمین کشاورزی نمی شود و وارد سد ماملو نمی شود. ما ممکن است فاضلاب پردیس را به طبیعت تخلیه کنیم، اما این به سد ماملو آسیب نمی رساند. تصفیه خانه های فاضلاب پردیس فعال بوده و امکان آلودگی آب از سد ماملو وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید