ابومازن به بلینکن گفت: وضعیت کنونی فلسطین غیرقابل پیش بینی است

خبر عجیب

شفقنا- محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در تماس تلفنی با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا درباره تحولات اخیر فلسطین و روابط دوجانبه گفتگو کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، محمود عباس در تماس تلفنی با بلینکن تاکید کرد که وضعیت کنونی غیرقابل دفاع است و باید به اشغال سرزمین های فلسطینی توسط اسرائیل پایان داده شود و شهرک سازی ها و تجاوزات شهرک نشینان باید پایان یابد. باید متوقف شود به جایگاه تاریخی معابد مقدس احترام بگذاریم و به اخراج فلسطینی ها از سرزمین های اشغالی و اخذ مالیات و بسته شدن اقتصاد فلسطین پایان دهیم.

ابومازن همچنین بر لزوم توقف اقدامات یکجانبه اسرائیل برای باطل کردن راه حل دو کشوری و حرکت به مرحله اجرای توافقات امضا شده بین دو کشور و برگزاری جلسات چهارجانبه وزیران برای آغاز روند واقعی سیاسی بر اساس قطعنامه های بین المللی تاکید کرد.

محمود عباس همچنین بر اهمیت ادامه همکاری ها برای تقویت روابط دوجانبه با ایالات متحده و رفع موانع بر سر راه این روابط تاکید کرد.

از سوی دیگر، بلینکن تاکید بر تعهد واشنگتن به راه حل دو کشوری و اهمیت ایجاد چشم انداز سیاسی برای محمود عباس را به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ابلاغ کرد.

وی گفت: دولت بایدن از مشکلات سیاسی و اقتصادی پیش روی تشکیلات خودگردان فلسطین آگاه است. ما مخالف و بر تعهد دولت ایالات متحده برای بازگشایی کنسولگری خود در بیت المقدس شرقی تاکید می کنیم.

این خبر را در خبرگزاری رسمی فلسطین ببینید.

  سرعت انتقال omicron زیاد است و قابل مقایسه با امواج قبلی نیست

دیدگاهتان را بنویسید