ابوالغیض: هیچ شرایطی برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب وجود ندارد

خبر عجیب

شفقنا- دبیرکل اتحادیه عرب از مخالفت وزرای خارجه کشورهای عضو با حضور سوریه در نشست بعدی این اتحادیه و بازگشت این کشور به جایگاه قبلی خود خبر داد.

به گزارش شفقنا، احمد ابوالقیض، دبیرکل اتحادیه عرب در نشست خبری پس از نشست وزرای خارجه در کویت گفت: هنوز شرایط برای بازگشت سوریه به این سازمان مناسب نیست.

وی افزود: نظر وزرای مذکور در این نشست مشورتی مبنی بر عدم امکان حضور سوریه در نشست بعدی اتحادیه عرب و بازگشت به جایگاه قبلی خود در این نهاد منطقه ای است.

دبیرکل اتحادیه عرب موضوع بازگرداندن یک کشور برای از سرگیری فعالیت یا دعوت از آن کشور به نشست را مستلزم رایزنی و تبادل نظر و دیدگاه کشورهای عضو دانست و افزود: باید مشخص شود که اعضای اتحادیه چگونه اتحادیه از این کشور قدردانی می کند و می گوید: «آنها چه کار می کنند و چه انتظاری از آن دارند، هنوز این سؤالات مطرح نشده و ما پاسخی برای آنها نگرفته ایم.

وی با اشاره به اینکه در نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب، موضوع سوریه به طور کلی در کنار سایر مسائل منطقه از جمله بحران یمن و لیبی مطرح شد، افزود: علاوه بر رویدادهای اخیر منطقه‌ای و بین‌المللی، وضعیت کشورهای عربی نیز مورد توجه قرار گرفت. جهان به طور کامل مورد بحث قرار گرفت.

این تلاش ها و گفتگوها برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب در حالی صورت می گیرد که کشورهای عربی در نوامبر 2011 همزمان با آغاز بحران داخلی دمشق، عضویت دمشق را به حالت تعلیق درآوردند. لازم به ذکر است که سوریه یکی از بنیانگذاران این نهاد منطقه ای است.

  بیش از 510000 دوز واکسن تاج یک شبه تزریق شد

دیدگاهتان را بنویسید