آژانس بین المللی انرژی اتمی: ایران به جای کرج در اصفهان قطعات سانتریفیوژ تولید می کند

خبر عجیب

شفقنا- آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز اعلام کرد که ایران موضوع تغییر محل تولید قطعات سانتریفیوژ از کرج به اصفهان را به این آژانس اطلاع داده است.

به گزارش شفقنا به نقل از نشنال پست، آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه از تصمیم ایران برای ساخت سانتریفیوژها و سایر بخش های برنامه هسته ای تهران در مکانی جدید خبر داد.

ایران بر این اساس آژانس بین المللی انرژی اتمی را مطلع کرده است.

در حالی که پیش از این قطعات مذکور در مجتمع تسای کرج تولید می شد. الان باید در اصفهان تولید شوند.

گفتنی است مدیرکل آژانس پیشتر در گزارشی گفته بود: ما بر دسترسی کامل (به تاسیسات هسته ای ایران) اصرار داریم. ما با ایران توافق کرده ایم که به زودی برای دیدار احتمالی با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه ایران به ایران بازگردم. من با دولت قبلی ایران کار کردم و الان دولت جدیدی روی کار آمده است. من می خواهم با آنها ملاقات کنم و آنچه را که می گویند بشنوم و ببینم نظر آنها چیست. امیدوارم به من هم گوش کنند.

ادعاهای مکرر گروسی در حالی مطرح می‌شود که کاظم قریب‌آبادی، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، به گزارش اخیر مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه ایران اجازه نصب مجدد دوربین‌های مداربسته در کرج تسایی را نخواهد داشت، پاسخ داد. مجتمع: «مایه تاسف است که پس از سه حمله تروریستی به تأسیسات هسته‌ای ایران در سال گذشته، آژانس هنوز آنها را محکوم نکرده است. این امر در قطعنامه های آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان ملل و حتی برای تجهیزات، ایمنی و امنیت بازرسان آن الزامی است. بیانیه مشترک سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در 12 سپتامبر 2021 درباره حسن نیت ایران برای جایگزینی رسانه ذخیره سازی برای «تجهیزات شناسایی شده» صادر شد. این فعالیت ها توسط آژانس از 20 تا 22 سپتامبر انجام شد.

  پیامک 300001521 شماره قبض شرکت برق ایلام می باشد

خبر قبلیروسیه: شورا پس از هیستری غرب بر سر اوکراین در وضعیت دشواری قرار دارد

دیدگاهتان را بنویسید