آماده سازی 30 مسجد برای برگزاری آیین معنوی اعتکاف در اردبیل

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حجت الاسلام انور کاسمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردبیل بر لزوم توجه به رهنمودهای بهداشتی قبل از مراسم اعتکاف و آماده سازی مساجد بر اساس موازین بهداشتی در استان تاکید کرد و گفت: در اجرای برنامه های فرهنگی و برپایی سنت های معنوی آیین اعتکاف مطابق با دستورالعمل های بهداشتی انجام می شود.

وی افزود: با برنامه ریزی انجام شده ثبت نام معتکفین از 18 تا 23 باخمن آغاز می شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اردبیل وی گفت: در اردبیل مساجد قدس، حافظ، الزهرا(س) شهر آزادی، نواب صفوی و سادات ویژه بانوان و مساجد جامع، اعظم و حضرت ابوالفضل(ع) در شهر سینا ویژه برادران است. و در شهرستانها مساجد جامع و شاخص هر شهرستان در مجموع 30 مسجد آماده برگزاری مراسم معنوی اعتکاف می باشد.

حجت الاسلام قاسمی گفت: این مراسم معنوی در روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم رجب برگزار شد و در این سه روز برنامه های مختلفی از جمله سخنرانی، صلوات جمع آوری شده، جلسات جزء خوانی قرآن و درخواست و محفل انس با قرآن در نظر گرفته شده است. یک

وی می گوید: در سال های اخیر تلاش کرده ایم کمک نهادهای دولتی و استفاده از هزینه های دولتی را به حداقل برسانیم و تعدادی از خیرین نیز برای تامین بخشی از هزینه مراسم اعتکاف اعلام آمادگی کرده اند.

مراسم معنوی اعتکاف از 26 تا 28 باخمن برگزار می شود.

  159 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کاشان / بدون فوتی

دیدگاهتان را بنویسید