آبرسانی به 480 روستا در دهه فجر 1400

شفقنا- پروژه های آبرسانی ۴۸۰ روستای کشور آماده افتتاح است تا همزمان با دهه فجر انقلاب بیش از ۷۰ هزار خانوار روستایی با وام ۵۵۱ میلیارد تومانی از نعمت آب سالم و پایدار بهره مند شوند. .

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (زالوژکا)، از ابتدای دولت سیزدهم توجه ویژه به موضوع تامین آب در روستاها باعث فعال شدن پروژه های راکد آب در کشور شده است، از این رو این دولت موفق شده است تا برق پروژه های آبرسانی 480 روستای کشور را همزمان با دهه فجر امسال به بهره برداری می رساند.

بر اساس این گزارش، پروژه های آبرسانی به 480 روستای کشور با وام 551 میلیارد تومانی در 22 استان همدان، خراسان رضوی، کاشان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، آذربایجان شرقی، فارس، آذربایجان غربی، گلستان، مرکزی، قزوین، لرستان، لرستان خراسان، تهران، البرز، خراسان شمالی، خوزستان، اردبیل، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و اصفهان آماده افتتاح هستند.

این پروژه ها با بیش از 743 کیلومتر خط انتقال، 590 کیلومتر بهسازی شبکه توزیع و 36 هزار و 85 متر مکعب مخازن ذخیره، می تواند 250 هزار و 707 نفر را در قالب 70 هزار و 982 خانوار از نعمت آب پایدار، سالم و بهداشتی بهره مند کند. به آرامی

همچنین 86 پروژه آبرسانی شهری از 20 شرکت آب منطقه ای از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، مازندران، کرمان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، گلستان، سیستان و بلوچستان، خراسان، خراسان رضوی، شیراز، خوزستان، مشهد و گیلان در این دهه افتتاح می شود.

این پروژه های شهری که با بیش از یک میلیارد و 270 میلیون تن اعتبار آماده افتتاح هستند، با تحقق بیش از 302 کیلومتر خط انتقال، 171 کیلومتر شبکه توزیع آب، 36 حلقه چاه و 137 هزار مترمکعب مخزن، امکان پوشش بیش از هفت میلیون نفر

  اوکراین خواستار تحریم ناتو علیه روسیه شد

این گزارش می افزاید: بهره برداری از دو پروژه سد و آبیاری و زهکشی در استان های فارس و کردستان با سرمایه گذاری یک میلیارد و 670 میلیون تنی شرکت های آب منطقه ای از دیگر پروژه های آماده افتتاح در دهه جاری است.

دیدگاهتان را بنویسید