Pastococcus Plus به عنوان دوز سوم از همه واکسن ها مجوز دارد

به گزارش موج نیوز، رئیس انستیتو پاستور در ایران با اشاره به محصولات واکسن انستیتو پاستور در ایران گفت: انستیتو پاستور در ایران تا اوایل دی ماه 15 میلیون دوز واکسن بر اساس تعهدات خود تولید کرده است. وزارت بهداشت که 8 میلیون به وزارت بهداشت تحویل داده شده است، «و 7 میلیون دوز در انبارهای انستیتو پاستور در ایران موجود است و آماده تحویل است.

علیرضا بیگلری با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از دو واکسن مورد استفاده در کشور و همچنین تنها واکسن تولید شده در کشور است که در گروه سنی زیر 18 سال مجوز مصرف دارد، افزود: از همان ابتدا این برنامه ریزی وجود داشت. . حدود 10 میلیون از این 15 میلیون دوز تولیدی باید برای واکسینه کردن 5 میلیون کودک و نوجوان زیر 18 سال استفاده شود.

وی افزود: از 5 میلیون دوز باقی مانده، حدود 3 میلیون دوز واکسن پاستوکوکس و حدود 2 میلیون واکسن پاستوکوکس پلاس تولید شده است. تعداد محدودی از مردم واکسن های دیگر را دریافت کردند، از جمله کسانی که بیشتر واکسن های اسپوتنیک و آسترازنیکا را دریافت کردند. به عبارت دیگر، اگرچه پاستوکوکوس پلاس تنها واکسن ضد کووید 19 در جهان است که اساساً به عنوان دوز یا یادآوری تقویت کننده طراحی و تولید شده و مجوز استفاده به عنوان دوز سوم و یادآور برای کلیه واکسن های تزریقی در کشور را دارد. به عنوان دوز سوم از همه واکسن ها در مقادیر بسیار زیاد در مدت زمان کوتاهی استفاده می شود.

رئیس انستیتو پاستور در ایران همچنین افزود: بنابراین انستیتو پاستور در ایران به تعهدات خود برای تولید سری اول واکسن ها عمل کرده است و در صورت درخواست وزارت بهداشت و درمان بیشتر واکسن پاستوکوکس پلاس، آماده ارائه آن در این مجموعه.”

  پشت صحنه و پیامدهای ثبت نام مجدد نامزدهای ریاست جمهوری عراق

بیگلری در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: البته استقبال بسیار گسترده و عمومی از واکسن یادآور کووید 19 پاستور یعنی پاستوکوک پلاس است که نشان از اعتماد فوق العاده ارزشمند مردم به شایستگی 100 ساله دارد. انستیتو پاستور در ایران و کیفیت قابل توجه این محصول « افتخار بزرگی برای کارکنان عزیز این موسسه است که قدردان هموطنان عزیز باشند.

وی ادامه می دهد: ظرفیت تولید ماهانه این واکسن ها در انستیتو پاستور ایران در حال حاضر حدود 4 میلیون دوز است که بنا به درخواست وزارت بهداشت می تواند توسط هر دو شرکت پاستوکوکوس و پاستوکوکس پلاس تولید شود.

بیگلری گفت: در حال حاضر پاستوکوکوس پلاس به عنوان دوز سوم از همه واکسن ها مجوز دارد، اما با توجه به اینکه بیش از 80 درصد مردم با واکسن های غیرفعال مانند سینوفارم واکسینه شده اند، این مطالعه به صورت موثر و ایمن طراحی شده است. واکسن پاستوکوکوس نیز باید برای نوبت سوم سینوفارم آزمایش شود و متعاقباً علاوه بر واکسن پاستوکوک پلاس، واکسن پاستوکوکوس را می توان به عنوان دوز سوم واکسن سینوفارم استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید