یک سازمان حقوقی نسبت به تبعیض گسترده علیه زنان در بحرین هشدار داد

خبر عجیب

شفقنا- یک گروه مستقل حقوق بشر در بحرین نسبت به تبعیض گسترده علیه زنان و نقض حقوق آنها هشدار داد و گفت هیچ تضمینی برای برخورداری زنان از حقوق مدنی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی برابر وجود ندارد.

آمریکایی ها برای حقوق بشر و دموکراسی در بحرین (ADHRB) در گزارشی تحت عنوان «حقوق زنان در بحرین; او گفت: “رویاها به تعویق افتاده اند.” شورای عالی زنان در بحرین در اجرای اصلاحات فوری شکست خورده است و تبعیض جنسیتی را می توان در قوانین شهروندی مشاهده کرد.

این سازمان افزود: بسیاری از مادران بحرینی قادر به اعطای تابعیت به فرزندان خود نیستند و این امر موجب سلب تابعیت و حقوق اساسی فرزندان آنها شده است.

علاوه بر این، شکاف دستمزد جنسیتی در هر یک از شرکت‌های بخش دولتی و خصوصی در بحرین همچنان ادامه دارد و زنان با محدودیت‌های زیادی در فعالیت‌های سیاسی مواجه هستند.

این سازمان خاطرنشان کرد که نقض حقوق زنان در حالی رخ می دهد که بحرین توافق نامه هایی را برای حمایت از حقوق زنان امضا کرده است.

این گروه حقوقی با اشاره به انواع و اشکال تبعیض تابعیت، مجازات و قانون کار علیه زنان در این کشور تاکید کرد که شورای عالی زنان در بحرین برای سرپوش گذاشتن بر این اقدامات غیرقانونی تلاش می کند.

اخبار را در الرای الآخر ببینید

  مالزی: ما در شورای حقوق بشر به دلیل شواهد بد علیه روسیه رأی ندادیم

دیدگاهتان را بنویسید