یونیسف می گوید درباره 850 کودک در یک زندان محاصره شده سوریه نگران است

خبر عجیب

شفقنا- سازمان ملل متحد از وضعیت کودکان در یک زندان محاصره در سوریه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نسبت به وضعیت اسفناک 850 کودک در درگیری ها بر سر تسخیر زندان گویران در استان الحسکه سوریه هشدار داد. نیروهای داعش از روز پنجشنبه در تلاش برای تصرف این زندان هستند و نیروهای مرتبط با گروه سوریه دموکراتیک به دنبال سرکوب آن هستند.

جولیت توماس، افسر ارتباط منطقه ای یونیسف برای خاورمیانه و شمال آفریقا به رویترز گفت: «هر روز مهم است. حتی تصور این که این کودکان مرتکب چه جنایاتی می شوند دشوار است. جان این کودکان در خطر حتمی است.

ده ها تروریست داعش در حمله پنجشنبه گذشته که شامل انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی دروازه های زندان و سایر بازداشت شدگانی بود که بخشی از مرکز را اشغال کرده بودند، از منطقه گریختند.

نیروهای سوریه دموکراتیک می گویند که تعداد کشته شدگان اکنون به حدود 200 اسیر و 27 تروریست رسیده است، در حالی که بیش از 550 جنگجو تسلیم شده اند. درگیری ها ادامه دارد و شورشیان همچنان در برخی ساختمان ها پنهان شده اند.

یونیسف هشدار داده است که درگیری باید فوراً پایان یابد و 850 کودک خردسال که برخی از آنها 12 سال سن دارند باید کشته شوند. این کودکان از سال 2019 در جریان عملیات کردها و آمریکایی ها در زندان های منطقه نگهداری می شوند. گروه های حقوق بشر همواره از کردهای سوریه و آمریکایی ها به خاطر نگهداری این کودکان در کنار تروریست های داعش انتقاد کرده اند.

  ایران در مذاکرات بسیار جدی است/ ما هم در تامین حق ملتمان برای لغو تحریم ها جدی هستیم

سرفصل های رویترز را بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید