کمیته اقدام مشترک، تعامل دستگاه های برخورد با تخلفات

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، امین حسین رحیمی وزیر دادگستری در سخنانی گفت: مردمی که با تخلفات خود در شرایط کنونی جنگ اقتصادی دشمن قرار دارند. معیشت مردم در موقعیت تنگ قرار بگیرید و با یک جلسه جدی روبرو شوید.

رحیمی این سخنان را خطاب به مدیران اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی در مشهد بیان کرد و ادامه داد: قیمت سفارشی را وارد کنید باید روی کالا ساخته شود و از این به بعد روی کالا نوشته شود «قیمت سازنده».

وزیر دادگستری وی افزود: بر این اساس فروشنده مجاز است درصدی از سود را به «قیمت تولیدکننده» اضافه و این نرخ را در اختیار خریداران قرار دهد تا در صورت بالاتر بودن قیمت از سود مصوب، متخلف محسوب شود. “

وی افزود: در صورتی که شهروندان با حاشیه سودی بالاتر از میزان اعلام شده در «سامانه حمایت از حقوق مصرف کننده» از سوی فروشنده کالا مواجه شدند، باید مراتب را به سازمان تعزیرات گزارش کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد. بلافاصله. مستقیما. “

وزیر دادگستری

رحیمی تاکید کرد: خلقت کمیته اقدام مشترک این کمیسیون در ستاد تنظیم بازار و متشکل از مسئولان و کارشناسان تشکل های معدنی و صنفی، جهاد کشاورزی، تعزیرات و بازرسی بسیج اصناف، اتاق اصناف و همچنین وزارت کشور فعالیت می کند.

وزیر دادگستری همچنین خاطرنشان کرد: کمیسیون اقدام مشترک در تمامی استان های کشور به منظور ایجاد همکاری و تعامل بین دستگاه ها در برخورد با تخلفات تشکیل شده است.

رحیمی در پایان گفت: پشتیبانی تولید این شعار محوری دولت است، بنابراین در این گونه تعاملات تا حد امکان از گران فروشی پرهیز می شود و این پدیده رخ نمی دهد.

  توسعه روابط شهرهای کشورهای عضو اکو و تقویت گردشگری، دستاورد مهم رویداد ساری 2022 / از زحمات استاندار مازندران قدردانی می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید