کسب مقام اول در اجرای طرح قراردادی پرورش در کشور آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، جلال رحیم زاده وی با اشاره به اجرای قرارداد کشت محصولات کشاورزی در آذربایجان شرقی گفت: در این طرح که امسال برای نخستین بار در برخی استان های کشور به صورت پایلوت اجرا می شود، دو محصول گندم و دانه های روغنی با احتساب 200 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. کلزا در آذربایجان شرقی 390 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دیم و 67 هزار هکتار زمین کشاورزی آبی زیر کشت می رود.

وی بیشترین تاکید را در این طرح بر آبیاری عنوان کرد و گفت: در قرارداد کشت که برای حمایت از کشاورزان کم توان مالی و کمبود نقدینگی در زمان کاشت اجرا می شود به عنوان پایلوت برای کشاورزان برخی استان ها به ویژه مناطق اجرا می شود. در جنوب کشور با شرکت های غلات و در استان های شمالی کشور با تعاونی های روستایی به عنوان مدیر قرارداد منعقد می کنند.

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی وی خاطرنشان کرد: بر اساس اهداف حمایتی از این طرح که دیر اعلام و اواخر آذرماه ابلاغ شد، امسال قرارداد کشت گندم در 20 هزار و 178 هکتار از استان شامل 17 هزار و 481 هکتار دیم و 2 هزار و 697 هکتار زمین آبی منعقد شد. با مشارکت یک تعاونی روستایی به عنوان ذینفع و یک کشاورز به عنوان طرف قرارداد و با نظارت جهادکشاورزی منعقد شد.

وی افزایش بهره وری و حمایت از کشاورزان را از مهمترین اهداف اجرای طرح کشت پیمانی برشمرد و افزود: کشاورزی علمی با استفاده از ظرفیت نظام مهندسی کشاورزی با ارائه امتیازات فنی و افزایش تناژ محصولات و تولید از دیگر اهداف این سازمان است. تولید محصولات کشاورزی در این طرح دنبال می شود و در حال حاضر محصولات استراتژیک مانند گندم و دانه های روغنی را در دستور کار داریم.

  درگذشت کوهنورد 43 ساله یزدی و کوهنورد اسلامی

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: افزایش سطح کشت، افزایش بهره وری منابع آبی، کاشت ارقام مقاوم در برابر کم آبی و استفاده از تکنیک های ویژه برای کشت در شرایط کم آبی، آب و تنش آبی در مراحل بعدی دنبال خواهد شد.

رحیم زاده همچنین گفت: با وجود ابلاغ دیرهنگام مفاد این طرح از سوی دولت، آذربایجان شرقی در اجرای طرح کشت پیمانی با رهبری تعاونی های روستایی کشور پیشتاز است و این طرح با قوت بیشتری در سال جاری اجرا می شود. یک سال.» که قیمت بالایی دارند، برای حمایت از کشاورزان طرف قرارداد ارائه می شود و حتی بیمه معوق کشاورزی نیز ارائه می شود.

وی طرح افزایش تولید در دیم ها را یکی دیگر از طرح های حمایت از بخش کشاورزی عنوان کرد و گفت: این طرح به دلیل ضعف بخش خشک و با حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و در راستای دستیابی به تولید پایدار در بخش کشاورزی است. سال گذشته طرح آزمایشی و آزمایشی در دیمزهاب در چهار استان همدان، کردستان کرمانشاه و آذربایجان شرقی با کمک کارشناسان مرکز تحقیقات غذای سریع و جهاد کشاورزی انجام شد.

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان یادآور شد: بر اساس ابلاغیه وزارت جهادکشاورزی، سهم اعلامی آذربایجان شرقی در این طرح 352 هزار هکتار است. هکتار نیز از طریق یک صندوق بیمه کشاورزی و تخفیف در نظر گرفته شده است.

رحیم زاده گفت: در قالب طرح افزایش تولید در دیم 150 میلیارد تن غرامت خسارت زمین به طرفین بیمه محصول و 30 میلیارد تن اعتبار به عنوان تسهیلات نوسازی 4 درصدی اعطا شده است. پارک ماشین‌های کشاورزی استان. فرمان اجرایی امام (ره) با همکاری بانک ملی تشکیل شد.

  رئیس پلیس راهور تهران از تسهیلات ویژه برای ترخیص خودروهای توقیفی خبر داد

دیدگاهتان را بنویسید