کاهش قیمت طلا در تجارت جهانی

به گزارش مرور نیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری 0.3 درصد کاهش یافت و به 1812.87 دلار رسید. بازار روز چهارشنبه با کاهش 1.6 درصدی بسته شد که بزرگترین افت از 22 نوامبر بود.

در بازار آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.9 درصد کاهش به 1813.40 دلار رسید. سهام در روز چهارشنبه با 22.80 دلار یا 1.2 درصد کاهش به 1829.70 دلار رسید.

برایان لان، مدیرعامل Gold Silver Central گفت: پس از جلسه فدرال رزرو، مقامات بانک تایید کردند که نرخ بهره را افزایش داده اند که منجر به افزایش بازده اوراق قرضه دولتی شد. و البته همه طلا می فروختند. ارزش دلار نیز قیمت طلا را کاهش داد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه با اشاره به افزایش نرخ بهره در ماه مارس، با تشدید سیاست های پولی موافقت کرد و گفت که فضایی برای تشدید سیاست های پولی بدون لطمه زدن به اشتغال وجود دارد.

بازده اوراق دو ساله آمریکا در آغاز معاملات روز پنجشنبه در آسیا به اوج خود در 23 ماه گذشته رسید، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله به بالاترین حد در یک هفته گذشته رسید.

بازده بالاتر و نرخ بهره بالاتر هزینه نگهداری طلا را افزایش می دهد و جذابیت آن را برای سرمایه گذاری کاهش می دهد.

شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب به بالاترین سطح خود از 22 نوامبر رسید.

سوکری کوپر، تحلیلگر معتبر استاندارد گفت: تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی علاقه به طلا را به عنوان یک دارایی محافظتی احیا کرده است، اما قیمت طلا در بحبوحه هجوم سرمایه‌گذاران برای حفظ دارایی بالا باقی می‌ماند.

  رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در سینما تربیت

به گزارش رویترز، موجودی طلای SPDR Gold Trust، بزرگترین ETF جهان با پشتوانه طلا، روز چهارشنبه به بالاترین حد خود در پنج ماه گذشته رسید.

برای سایر فلزات گرانبها، نقره برای تحویل فوری با 1 درصد کاهش به 23.25 دلار در هر اونس رسید. پالادیوم برای تحویل فوری با 0.9 درصد کاهش به 2309.19 دلار در هر اونس رسید. پلاتین با 1.3 درصد کاهش به 1017.51 ​​دلار در هر اونس رسید.

دیدگاهتان را بنویسید