پیمان پاک: نقشه راه توسعه تجارت با ایران تدوین شده است

به گزارش شفقنا، علیرضا پیمان پاک روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برجسته کوم در اتاق بازرگانی استان گفت: «.

وی با اشاره به هماهنگی بین دستگاه های حاکمیتی برای حمایت از صادرکنندگان افزود: در این راستا کارگروه مشترکی بین بانک مرکزی و وزارت صمت تشکیل شده است که وزیر صمت و رئیس کل بانک مرکزی با یکدیگر دیدار می کنند. . هر دو هفته یک‌بار و راهکارهای لازم را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

معاون وزیر صمت ادامه داد: تقویت پایانه های صادراتی را نیز دنبال می کنیم و در این زمینه به نتایج خوبی دست یافته ایم که یکی از نتایج رشد صادرات کشور در ماه های اخیر است.

پیمان پاک گفت: استفاده از ظرفیت تعرفه های ترجیحی با کشورهای همسایه مانند پاکستان را در دستور کار داریم و در این راستا تجارت خود را با کشورهای هدف توسعه خواهیم داد.

وی همچنین با اشاره به حضور هیات‌های تجاری ایران در منطقه و استقبال از هیات‌های تجاری سایر کشورها در ایران، آن را یکی از برنامه‌های توسعه صادرات کشور برشمرد و افزود: در این سفرها مسائل و مشکلات زیادی که صادرکنندگان در این زمینه با آن مواجه هستند، وجود دارد. حضور مقامات ملی و گفتگو با همتایان خود در کشورهای هدف مجاز است.

معاون وزیر صمت ادامه داد: در برنامه ریزی های خود تلاش می کنیم تجارت با روسیه و چین را گسترش دهیم و در این راستا تلاش داریم ظرفیت استان ها برای صادرات محصولات مورد نظر به کشورهای هدف را بیش از پیش فعال کنیم.

  پیش بینی بارش برف و باران در خراسان رضوی

وی گفت: برندسازی موضوع بسیار مهمی برای حضور موفق در بازارهای بین المللی است که باید مورد توجه جدی صادرکنندگان از کشور قرار گیرد.

پیمان پک ادامه داد: در تمامی تصمیم گیری ها از نظرات و پیشنهادات بخش خصوصی استفاده می کنیم و با تسهیل امور، برچیده شدن و حمایت از دولت سعی در افزایش صادرات کشور داریم.

صادرات باعث رونق اقتصادی کشور می شود

معاون استان ها و سازمان های اتاق بازرگانی ایران نیز در این مراسم گفت: فعالیت های توسعه صادرات کارکردها و تاثیرات متفاوتی در رونق اقتصادی کشور دارد که بخشی از آن افزایش درآمدهای ارزی است.

مظفر علیهانی گفت: صادرکنندگان در شرایط کنونی که کشور در جنگ اقتصادی است با مشکلاتی مانند نوسانات ارزی مواجه هستند اما دولت با جدیت در حال رفع مشکلات و ایجاد گشایش در تولید و صادرات کشور است که نتایج آن مشخص خواهد شد. به زودی.”

وی ادامه داد: صادرکنندگان برای آبادانی کشور تلاش می کنند و با پرداخت تعهدات قانونی خود در جهت توسعه ایران گام بردارند، فعالان اقتصادی نیز در همه عرصه های اجتماعی نقش آفرینی می کنند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: رفع موانع و مشکلات پیش روی صادرکنندگان نقش بسیار مهمی در توسعه صادرات کشور دارد و امیدواریم با اتخاذ سیاست های حمایتی منسجم زمینه را برای افزایش حجم صادرات فراهم کنیم. فعالیت های اقتصادی در این بخش.

فعالان اقتصادی استان کوم حضور موفقی در صادرات دارند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کوم نیز در این مراسم با توجه به ارائه تیم اجرایی صادرکنندگان گفت: بر اساس گزارش کمیته اجرایی تعیین صادرکنندگان برتر استان انجام شد. به صورت فراگیر و پذیرش داوطلبان بر اساس شاخص های تعیین شده در روش نمونه گیری آغاز شده است.

  جزییات مراسم اختتامیه و اکران آثار منتخب سوگواره را هم تصور کردم.

ابوالفضل خاکی افزود: امسال معیارهای تعیین بهترین صادرکنندگان، درآمدهای ارزی حاصل از صادرات، حفظ و ثبات بازارهای هدف، مهارت فنی و حرفه ای شرکت های صادراتی، عضویت در سازمان های مردم نهاد و تشکل های اقتصادی، بدهکاری در سامانه است. تسویه حساب ارزی واحدها و همچنین انجام تعهدات مالیاتی بنگاه ها.

وی ادامه داد: در کمیته منتخب، نمونه هایی از سازمان های مرتبط با تعیین صادرکنندگان برتر، پس از بررسی کارشناسی و دقیق اطلاعات جمع آوری شده، فهرست اولیه در گروه های مختلف کالایی 17 نفره انتخاب و در آخرین جلسه کمیته توسعه صادرات انتخاب شد. با حضور مدیر وی در آذرماه سال جاری تشکیل شد. و پیشنهاد و تصویب شد.

رئیس اتاق بازرگانی کوم گفت: همچنین در راستای توجه به واحدهای دانش بنیان، تجلیل از پیشکسوتان صادرات و انتخاب صادرکننده جوان تر و صادرکننده برتر در حوزه بانوان، انتخاب درستی صورت گرفته است. از هر یک از این بخش ها، یک استان از آنها تجلیل خواهد کرد.

خاکی گفت: خوشبختانه امسال دو انتخاب از استان کوم در چرخه انتخاب صادرکننده کشوری وجود داشت که با وجود کوچک بودن استان افتخار مهمی محسوب می شود.

به گزارش ایرنا، حجم سرمایه گذاری های انجام شده برای واحدهای صنعتی کوم بیش از 85 هزار میلیارد ریال است که با این حجم سرمایه گذاری در حدود 2400 واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از 60 هزار نفر فرصت اشتغال ایجاد کرده است.

کوم دارای هفت شهر صنعتی شکوهیه، الغدیر، انتشارات، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و چهار شهرک صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه گذاری، تولید برخوردارند. و او مشغول است.

  وی به عنوان سرپرست اداره نوسازی و تحول سازمانی شهرداری کوم منصوب شد

در این مراسم از 22 صادرکننده برجسته کوم با حضور مسئولان کشوری و استانی تجلیل شد. ارزش صادرات کالاهای گمرک کوم از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه از مرز 232 میلیون دلار گذشت و هدف استان رساندن این رقم به مرز 300 میلیون دلار تا پایان سال است.

دیدگاهتان را بنویسید