وزیر کشور: جریان مهاجرت یک طرفه از روستا به شهر باید تعدیل شود

خبر عجیب

شفقنا، وزیر کشور گفت: اکثر مشکلات شهری امروز کشور به دلیل مهاجرت غیرقانونی از روستا به شهر است. وی گفت: روند مهاجرت یک طرفه از روستا به شهر نیاز به اصلاح با تقویت هویت روستایی دارد.

به گزارش شفقنا، احمد واحدی در نخستین نشست اردوی جهادی در حوزه محرومیت زدایی روستاهای کشور گفت: رویکرد محرومیت زدایی اقدامی مقدس و ارزشمند برای توسعه و آبادانی کشور است.

وی گفت: امروز در کشور انگیزه، نیرو، ظرفیت نیروی انسانی، دانش مدیریتی و مادی برای رسیدن به وظیفه مهم محرومیت زدایی در نقاط مختلف کشور وجود دارد و این امر باید به صورت جهادی و مردمی انجام شود.

وزیر کشور تاکید کرد: بسیاری از معضلات و چالش های اجتماعی در شهرهای کشور ریشه در مهاجرت غیرقانونی از روستاها به حاشیه شهرها دارد.

وی در ادامه گفت: جریان مهاجرت دو طرفه از شهر به شهر و روستا به روستا باید در روال عادی و منطقی شکل بگیرد. وی گفت: اینطور نیست که از روستا به شهر مهاجرت نشود. چالش اصلی این است که مهاجرت از روستا به شهر یک طرفه است و هر روستایی نیاز به مهاجرت را احساس می کند. “

واحدی در این خصوص گفت: یکی از سازوکارهای موثر برای اصلاح جریان مهاجرت از روستا به شهر، تقویت هویت روستایی است.

وی گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند تقویت هویت روستایی از جمله فرهنگ دوستی، گذشت، شریک شدن در غم و شادی دیگران، صمیمیت، صمیمیت و مهربانی هستیم.

وزیر کشور افزود: یکی دیگر از اقداماتی که در روستاهای کشور برای حفظ هویت روستایی باید جدی گرفته شود، معماری روستایی است که باید با فرهنگ، تاریخ، آداب و سنن روستا همخوانی داشته باشد.

  گابریل پین؛ دستیار حرفه ای بدون مرز

لزوم تسریع در شکل گیری دهیاری ها در تمامی روستاهای بالای 20 خانوار کشور از دیگر محورهای مورد اشاره دکتر واحدی در جلسه امروز بود و در این خصوص گفت: باید هویت و انسجام را در روستا در نقاط مختلف تقویت کنیم. راه ها و این موضوع رسیدگی شده است.در زمان وقوع بلایای طبیعی حمایت هلال احمر و سایر نهادهای خدمات رسان به روستاهای فاقد دهجار با مشکل مواجه می شود و لازم است تمامی روستاهای بالای بیست خانوار هر چه سریعتر دهجار را در اختیار داشته باشند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به لزوم تقویت اقتصاد روستایی اشاره کرد و گفت: در بحث توسعه روستایی باید رویکردی نسبت به محوطه سازی و هر دهقانی متناسب با قابلیت های زیست محیطی و اقلیمی خود داشته باشیم که می تواند کشاورزی باشد. . صنایع دستی، دامداری.»، شیلات و حتی گردشگری تقویت و فعال شود.

واحدی در پایان خاطرنشان کرد: محرومیت زدایی در روستاهای کشور همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است. وی خاطرنشان کرد: با روحیه جهادی و رویکرد اردویی باید بتوانیم با هم افزایی ظرفیت و میدان داخلی مردم، کارآفرینان، صنعتگران و مشاهیر کشور تحول بزرگی در محرومیت زدایی روستاهای کشور ایجاد کنیم. دهکده.

دیدگاهتان را بنویسید