وزیر دادگستری: با متخلفان حوزه معیشتی برخورد جدی می شود

شفقنا- وزیر دادگستری بر تامین معیشت مردم تاکید کرد و گفت: مردمی که در شرایط کنونی جنگ اقتصادی با دشمن با تخلفات خود معیشت مردم را در شرایط سختی قرار دادند.

به گزارش شفقنا، امین حسین رحیمی روز پنجشنبه در جمع مدیران اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی در مشهد با اشاره به روال تعیین قیمت مصرف کننده کالاها اظهار داشت: بنابراین از این پس قیمت تولیدکننده باید تعیین شود. روی کالا نشان داده شود.

وی ادامه داد: بر این اساس فروشنده حق دارد درصدی از سود را به قیمت تولیدکننده اضافه کند و این نرخ را در اختیار خریداران قرار دهد تا در صورت بالاتر بودن قیمت از سود مصوب، متخلف در نظر گرفته شود. “

وزیر دادگستری گفت: در صورتی که شهروندان با سودی بیشتر از سود اعلام شده در سامانه حمایت از حقوق مصرف کنندگان از سوی فروشنده روی کالا مواجه شدند، باید مراتب را به اداره امور جنایی گزارش کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد. بلافاصله. مستقیما. “

وی به تشکیل کمیته اقدام مشترک اشاره کرد و گفت: این کمیته در قالب ستاد تنظیم بازار متشکل از مسئولان و کارشناسان اتحادیه های معدنی و اصناف، جهاد کشاورزی، تعزیرات و بازرسی بسیج، اتاق اصناف و وزارت کشور فعالیت می کند. داخلی.

رحیمی افزود: کمیته اقدام مشترک در تمام استان های کشور برای ایجاد همکاری و همکاری بین دستگاه ها در برخورد با تخلفات تشکیل شده است.

وی ادامه داد: حمایت از تولید شعار محوری دولت است بنابراین این گونه تعاملات تا حد امکان از فروش مجدد جلوگیری می کند و این پدیده رخ نمی دهد.

  ترویج فرهنگ شهادت بر عهده دستگاه های اجرایی است

تعداد ندامتگاه ها متناسب با حجم کار نیست

مدیرکل زندان های استان خراسان رضوی به وزیر دادگستری گفت: این استان شش میلیون و 870 هزار نفر جمعیت دارد و بین 25 میلیون تا 30 میلیون نفر سالانه علاوه بر خراسان رضوی در شرایط غیرکرونی به استان سفر می کنند. منظر خراسان رضوی با شرایط خاصی مواجه است.

سید مرتضی مدنی افزود: 10 شهرستان از 33 شهرستان استان خراسان رضوی هم اکنون دارای اداره ثابت و رئیس تعزیرات حکومتی هستند.

وی ادامه داد: اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی 23 شهرستان دیگر استان را به صورت سیار تحت پوشش قرار می دهد و مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می کند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: بر این اساس وضعیت نیروی انسانی این نهاد متناسب با حجم کاری آن نیست، اما همچنان زمان رسیدگی به پرونده های تعزیرات کاهش یافته است، بنابراین زمان رسیدگی به کالاها و خدمات کاهش یافته است. به کمتر از 40 روز.”

وی همچنین میزان جمع آوری شده از محل صدور احکام متخلفان خراسان رضوی را علاوه بر 3 هزار میلیارد ریال در سال جاری اعلام کرد: تاکنون 810 میلیارد ریال وصول شده است.

مدنی افزود: در 10 ماهه سال جاری 38 هزار پرونده توسط اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی اجرا و 37 هزار پرونده مختومه شده است.
وی همچنین به حوزه تخلفات ارزی اشاره کرد و گفت: اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی 130 پرونده به ارزش 300 هزار میلیارد ریال بدهی ارزی دارد.

مدیرکل زندانهای دولتی خراسان رضوی گفت: ارزش تنها یک پرونده در حوزه محکومیت 90 هزار میلیارد ریال است.

  رئیس جمهور: با کسری 480 هزار میلیارد تنی دولت را تحویل گرفتم/ همه مشکلات کشور قابل حل است

دیدگاهتان را بنویسید