وزیر امور خارجه قطر با امیر عبداللهیان دیدار کرد

به گزارش خبرگزاری موج، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر که به تهران سفر کرده است، ظهر امروز با حضور در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، حسین امیرعبدالاحیان را ملاقات کرد. پنجشنبه) ) در تهران ملاقات و گفتگو کرد.

شبکه الجزیره شب گذشته به نقل از برخی منابع اعلام کرد که وزیر امور خارجه قطر باید در سفر به تهران با مقامات ارشد ایرانی درباره مسائل منطقه ای گفتگو کند.

وزرای خارجه سه شنبه شب تلفنی گفتگو کردند. وزرای امور خارجه کشورمان علاوه بر تبادل نظر در مورد مسائل منطقه و تاکید بر ضرورت تقویت دیپلماسی و گفت‌وگو در حل و فصل مسائل، چند موضوع مهم را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

مسائل و تحولات جاری منطقه و ادامه رایزنی‌ها و رایزنی‌های دو کشور در راستای حفظ و تضمین صلح و ثبات در عرصه منطقه‌ای و جهانی از موضوعات مورد بحث و بررسی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بود. و قطر در این گفتگوی تلفنی. وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قطر همچنین در خصوص توسعه بیشتر روابط دوجانبه ایران و قطر در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گفتگو کردند.

امیر عبداللهیان اخیرا به عمان و قطر سفر کرده و با نمایندگان این کشورها دیدار کرده است.

معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر در دیدار با امیر عبداللهیان در 21 دی ماه، علاقه قطر را برای گسترش همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران به ویژه در زمینه اقتصادی ابراز کردند.

  خانه موزه استاد شهریار در وضعیت اسفناکی قرار دارد

دیدگاهتان را بنویسید