هوای تهران “قابل قبول” شد

به گزارش خبرگزاری موج، بر اساس پیش بینی های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در صبح امروز (7 بهمن) با رشد ناپایدار و پراکندگی آلاینده ها در ساعات اخیر در اکثر مناطق وضعیت قابل قبولی پیش بینی می شود، هرچند با افزایش ترافیک در صبح امروز غلظت ذرات معلق کیفیت هوا افزایش یافته و در مناطق پر تردد برای گروه های آسیب پذیر ناسالم خواهد بود.

در عین حال عدم وزش بادهای موثر در طول روز باعث محدود شدن انتشار آلاینده ها می شود. با تشدید ناپایداری جوی و افزایش سرعت وزش باد تا اواخر وقت پنجشنبه (5 بهمن) همراه با بارش های گاهگاهی، از غلظت ذرات معلق کاسته شده و وضعیت قابل قبولی را در اکثر مناطق به دنبال خواهد داشت.

با افزایش نسبی سرعت باد تا بامداد روز جمعه (8 بهمن) و کاهش تردد خودروها در ایام تعطیل، پیش بینی می شود کیفیت هوا در اکثر مناطق در وضعیت قابل قبولی قرار گیرد. وزش بادهای موثر و گاهی نسبتا شدید در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند.

تداوم این شرایط هواشناسی تا ساعات پایانی روز جمعه (۹ بهمن) از غلظت ذرات معلق کاسته و استقرار وضعیت قابل قبولی در اکثر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات گرد و غبار زیر 2.5 میکرون» با میانگین 112 بوده و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های آسیب‌پذیر قرار دارد. آلاینده شاخص در حال حاضر «ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون» با میانگین 99 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

  عفو بین الملل: حقوق بین المللی زنان و دختران خط قرمز جامعه جهانی در مذاکرات با طالبان است

دیدگاهتان را بنویسید