هشام شرف: حاکمان امارات باید عاقل باشند و رویای حکومت در یمن را نبینند

خبر عجیب

شفقنا- هشام شرف، وزیر امور خارجه یمن در سخنانی خطاب به دولت امارات گفت: عاقل باشید و آرزوی حکومت در یمن را نداشته باشید.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از المسیره، هشام شرف، وزیر امور خارجه دولت یمن در امور نجات ملی امروز اعلام کرد: جنایتکاران مانند چشمان جهانیان بودند. این اظهارات تلاشی پیشگیرانه برای جلوگیری از تحقیقات بین المللی است که متجاوزان را مسئول کشتن و زخمی کردن بیش از 300 یمنی در جریان حمله هوایی به زندان صعده می داند.

هشام شرف گفت: به نماینده امارات یادآوری می کنیم که کشورش درگیر جنگ بیهوده ای بود که با آن کاری نداشت و هدفش از این جنگ فقط ظاهر شدن در قالب اسپارت بود. کمی شبیه این بود که جیمز ماتیس، وزیر جنگ سابق، کشور را فریب داده و آن را صدا زد.

وی ادامه داد: حاکمان امارات این توهم را دارند که سرزمین ها و جزایر یمن را اشغال کرده اند و امکانات و منابع مالی باعث ایجاد گرایش به سلطه و استکبار در آنها شده است.

وزیر امور خارجه یمن گفت: صنعا سعی کرده است امارات را در اهداف دفاعی خود قرار ندهد، به ویژه پس از اینکه این کشور بارها اعلام کرده از مداخله در یمن عقب نشینی کرده است، اما رویکرد امارات متحده عربی تحمیل واقعیت جدید سیاسی و نظامی در یمن است. برای یک پاسخ مناسب و مطمئن صنعا با تمام توان دفاعی و امکانات و تجهیزات نظامی خود، این حق را برای خود محفوظ می دارد که در دفاع از حقوق یمنی ها و یمنی ها در برابر هر منبع خطری که توسط دولت نجات ملی شناسایی شده است، پاسخ دهد.

  واژگونی اتوبوس اصفهان - بندرعباس در شهربابک جان باخت

ما از مقامات امارات و حاکمان ابوظبی و ریاض می‌خواهیم فریب وعده‌های متحدان خود مبنی بر حمایت فرامرزی را نخورند، تصمیم‌های عاقلانه بگیرند، راه صلح را دنبال کنند و از رویاهای حکومت‌داری خودداری کنند. یمن این مقام ارشد یمنی گفت.

وزیر امور خارجه یمن در پایان گفت: یمن وطن همه فرزندان اوست تا زمانی که زیر پرچم خدمت به کشور، ملت و فرماندهی آن به سوی آینده ای امیدوارکننده و به دور از خدمت به برنامه ها و اردوهای یمن حرکت کنند. دشمن و دیگران. ائتلاف.»

خبر قبلیعربستان ممنوعیت غیررسمی کالاهای ترکیه را لغو کرد

دیدگاهتان را بنویسید