نقش منابع طبیعی در اقتصاد کشور باید معرفی شود

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مسعود منصور معاون وزیر زراعت و رئیس سازمان جنگل ها و مراتع طی سخنانی گفت: مدیریت حوضه آبریز این تنها راه موثر برای کاهش خسارات ناشی از سیل است و می توان این خسارت را تا 70 درصد کاهش داد.

منصور این سخنان را در همایش معاونین استانداری های مشهد بیان کرد و ادامه داد: میانگین بارندگی سالانه در استان سیستان و بلوچستان 100 میلی متر است که در دی ماه امسال 128 میلی متر در 24 ساعت بوده و مشکلات زیادی ایجاد کرده است و باید بدانیم. این وضعیت تکرار می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی وی با تاکید بر این مطلب گفت: مدیریت حوزه آبخیز کلید کاهش اثرات منفی این وضعیت است و باید نقش منابع طبیعی در اقتصاد کشور مورد توجه و معرفی قرار گیرد.

وی همچنین یادآور شد: مهمترین منبعی که در حال حاضر در کشور با مشکل مواجه است، آب و خاک اقدامات انجام شده برای حفاظت از این دو منبع نادیده گرفته شده و به آن رسیدگی نشده است و هم اکنون هفت میلیون هکتار مناطق بحرانی بیابانی و 27 میلیون هکتار سطح بحرانی سیل در کشور داریم.

رئیس سازمان جنگل ها و مراتع کشور خاطرنشان کرد: پس از ظهور سیل همه دستگاه های موثر برای مدیریت به دنبال کمک و مشارکت هستند و باید به سمت ارائه خدمات و انجام اقدامات احتیاطی و تدابیر قبل از وقوع سیل برآیند که باعث کاهش خسارت نیز می شود.

منصور در خاتمه خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه پیشنهادی سال آینده اقدامات خوبی انجام شده است و امسال برای اولین بار وام ویژه مناطق پاکسازی شده دریافت شد که در بودجه سال آینده نیز تکرار خواهد شد.

  تسلیت بیش از صد نفر از اساتید و علمای سمینارها و دانشگاه ها درگذشت آیت الله ریاحیری

دیدگاهتان را بنویسید