نقش مخرب اختلافات خانوادگی بر شخصیت فرزندان

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا مزیدی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان یزد وی گفت: تعارض در خانواده و جدایی والدین نقش بسیار مهم و مخربی در شخصیت فرزندان دارد و زمینه آسیب های اجتماعی را در آنها فراهم می کند.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر مجرمان علت جرم خود را جدایی والدین، اختلافات خانوادگی و خانواده های پرتنش عنوان می کنند. وی افزود: بدون شک خانواده نقش مهمی در تقویت هویت فرزندان دارد.

معاون اجتماعی پلیس یزد گفت: آینده کودک بر اساس امنیت روحی و روانی که والدین در خانه ایجاد می کنند شکل می گیرد و رشد و کمال شخصیت کودک را به چالش می کشد.

مزیدی ادامه داد: بنابراین هرگونه آسیب به امنیت روانی کودک در روند طبیعی شکل گیری شخصیت او اختلال ایجاد می کند.

این دکترای علوم ارتباطات افزود: وقتی افراد جامعه به ویژه جوانان نیازهایی دارند که نمی توانند از کانال درست و صحیح تامین کنند، با روش های غیراصولی و غیراجتماعی این نیاز را برطرف می کنند.

مزیدی ابراز امیدواری کرد؛ با توسعه خدمات مشاوره ای به ویژه در حوزه مداخله پیش از بحران می توان بخش قابل توجهی از جرایم و آسیب های اجتماعی را کاهش داد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد در پایان خاطرنشان کرد: مرکز مشاوره آرامش معاونت اجتماعی و همچنین مشاوران پلیس در کلانتری ها با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان در حوزه های مختلف از جمله؛ خانواده، والدین، ازدواج، خانواده و غیره. به صورت رایگان در خدمت شهروندان و مشتریان می باشد.

  پیگیری درخواست حقوق خانواده های قربانیان فاجعه در اوکراین مستلزم اقدامات لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید