موج ششم تاج گذاری رسید/ تاکید بر تزریق نوبت سوم واکسیناسیون

محسن میرزایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزدوی در گفت و گو با خبرگزاری موج یزد گفت: شرایط خوبی برای کرونا نداریم. در دو هفته اخیر آمارهای کرونا در شهر یزد و کل استان افزایش یافته است. تعداد بیماران سرپایی بیش از دو برابر شده است.

وی گفت: باید دست به دست هم دهیم تا ارتفاع موج ششم را به حداقل برسانیم، زیرا تقریباً وارد موج ششم شده ایم.

میرزایی درباره تعداد مبتلایان به بیماری عروق کرونر با سویه آمیکرون توضیح داد: در بیماری آمیکرون به اعداد و ارقام توجه نکنید زیرا تعداد محدودی کیت های تشخیص سویه داریم و دستور استفاده از تعداد محدودی فقط برای شناخت سویه جدید است. از منطقه استفاده کنید.

وی در خصوص سویه های مختلف بیماری کرونری قلب گفت: این که بدانیم کدام طرف است خیلی مهم نیست زیرا دستورالعمل های پیشگیری، درمان و مدیریت و مداخله در بیماری عروق کرونر قلب و سویه های آن اعم از ایمیکرون یا دلتا و غیره ارائه شده است. ، همان هستند. “

وی گفت: از آنجایی که مسئولان در مورد تعداد آمیکرون ها نیز سوال می کنند، این ارقام جای بحث ندارد، بنابراین هرکسی در آنجا باید چهار مرحله اساسی را انجام دهد، اول واکسیناسیون و دوز سوم باید تزریق شود.

تاکید بر تزریق نوبت سوم واکسن

وی با تاکید بر واکسن کرون گفت: این واکسن تجربه دنیاست و می تواند از شدت بیماری بکاهد یا از شدت آن جلوگیری کند، واکسن مانند یک سرباز مرزی آماده جنگیدن در صورت بیماری است.

وی افزود: محدودیت های واکسیناسیون برداشته شده و مراکز تزریق واکسن فعال است و مردم برای دریافت نوبت سوم واکسن تلاش کنند.

  تسهیل استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در معادن

میرزایی با تاکید بر داشتن ماسک گفت: اگر مریض باشم و همه ماسک داشته باشیم 15 دقیقه طول می کشد تا بیماری برطرف شود.

“علائم امیکرون خفیف تر است و فردی که علائم خفیف سرماخوردگی دارد ممکن است ناقل ایمیکرون باشد. اما اگر تعداد موارد افزایش یابد، به همین تعداد بستری خواهیم داشت.»

دیدگاهتان را بنویسید