مهمترین رسالت حکومت اسلامی تربیت و پرورش جامعه است

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله محسن اراکی وی روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی رهبران اعتکاف در مسجد امام حسن عسکری(ع) قم با بیان اینکه حکومت در جامعه اسلامی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تاکید کرد: مهمترین رسالت حکومت اسلامی تربیت و فرهنگ سازی جامعه است.

عضو شورای عالی مجمع جهانی انسجام مذاهب اسلامی افزود: کشور».

وی افزود: فرهنگ اندیشی و ترویج عادات بد، رفتار و سبک زندگی مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است. جامعه اسلامی باید در جهت عادی سازی امر به معروف و نهی از منکر گام بردارد و عرفی شدن یعنی عادی شدن رفتارهای ناشایست در جایی «نه در فرهنگ دینی.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به توجه امام به اعتکاف و نقش آن در تهذیب و تهذیب جامعه گفت: احیای سنت اعتکاف در انقلاب اسلامی موضوع بسیار مهم و ارزشمندی است.

اراکی گفت: از مجموعه آیات قرآن می توان استفاده کرد که موضوع اعتکاف مربوط به تمدن جدید و جامعه اسلامی است.

وی گفت: تربیت جامعه ای پاک و سالم از اهداف و وظایف غایی قرآن کریم و پیامبران الهی است و اعتکاف به دلیل معنویت آن در ارتقای بعد معنوی و عبادی جامعه موثر است. و خصوصیات معنوی “

اراکی با اشاره به آیه تطهیر گفت: جامعه سازی و تشکیل جامعه مؤمنین هدف اسلام است و یکی از پایه های ایجاد جامعه پاک اعتکاف است; ایجاد جامعه پاک بدون ارتباط با ولایت اولیای الهی ممکن نیست.

جلسه هم اندیشی یک روزه سران مردم اعتکاف با حضور مسئولین استانی و سخنرانی تصویری آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید و طلاب حوزه علمیه کوم امام حسن عسکری(ع) در مصلی برگزار شد.

  پیام تبریک قالیباف به مناسبت موفقیت کاروان ایران در المپیک ناشنوایان

دیدگاهتان را بنویسید