مبارزه با قاچاق کالا در مرزها گسترده و گسترده است

به گزارش خبرگزاري اصفهان موج، آيت الله سيد ياسف طباطباي نژاد در ديدار با مديركل گمرك استان اصفهان، اظهار داشت: افزايش رضايتمندي.

وی افزود: اولویت دستگاه های مسئول مبارزه است قاچاق کالا باید در مقیاس بزرگ باشد نه اینکه اقلام کوچک را از مغازه دار مصادره کند و باعث شود انسان به مبارزه با قاچاق افتخار کند.

من جمعه از اصفهان دارم وی گفت: بنابراین جنسیت فردی با برگ سبز و جنسیتی که از شهرهای مرزی کشور آورده است نباید قاچاق شناخته شود. دولت باید اصول اولیه قاچاق را مطالعه کند.

کارشناس رهبری افزود: همه گمرکات باید در خود گمرک مستقر شوند نه در بندرعباس و جاهای دیگر و دفاتر اداری آن در تهران، استان ها و شهرستان ها مستقر شوند.

وی خاطرنشان کرد: گمرک نیز باید همین معیارها را داشته باشد و مردم را سردرگم نکند.

جمعه اصفهان اضافه کردم: یکی از اولویت های اول در گمرک تساوی وزن ها باید در نظر گرفته شود.

مدیرکل گمرکات استان همچنین گفت: یکی از اقدامات موثری که در گمرک انجام شده حذف اسناد بوده و با راه اندازی سامانه جامع گمرکی اسناد زیادی در عمل صادر می شود.

رسول کوهستانی پزو افزود: دو وظیفه انتظامی شامل 50 قانون، تفاهم نامه و نظارت را با هماهنگی 25 سازمان و مرجع صدور مجوز انجام می دهد.

وی درآمدهای گمرکات استان در 10 ماهه پایانی سال جاری را 7 هزار و 65 میلیارد ریال عنوان کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 165 درصد افزایش داشته است.

کوهستانی افزود: در این مدت 241 مجوز ورود موقت به ارزش 26 میلیون دلار صادر شد.

  شناسایی بیش از 350 بیمار جدید مبتلا به بیماری عروق کرونر در کردستان

این مقام مسئول گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 2 میلیارد و 439 میلیون دلار صادرات از استان داشته ایم که تنها در سال 99 صادرات گمرک اصفهان به 2 میلیارد و 381 میلیون دلار بالغ بر 110 میلیون دلار بوده است. دلار نسبت به سال گذشته

مدیرکل گمرک اصفهان افزود: در سال 99 واردات کالا بالغ بر 563 میلیون دلار بوده که در 10 ماهه امسال به 527 میلیون دلار رسیده است.

وی گفت: امسال رشد پرونده های محاکم گمرک نسبت به سال گذشته 71 درصد افزایش داشته است.

کوهستانی گفت: استان اصفهان بیش از 9 هزار و 700 واحد صنعتی فعال دارد که 49 درصد آن فولاد و 15 درصد فرآورده های نفتی است.

گمرک اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید