قبایل مذهبی تونس منشور ملی همزیستی را امضا می کنند

خبر عجیب

شفقنا- نمایندگان قبایل مذهبی در تونس از امضای منشور ملی همزیستی خبر دادند. این اولین نمونه از این نوع در تونس است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از قدس العربی، این منشور روز گذشته (چهارشنبه) در نشستی خبری در پایتخت تونس با حضور نمایندگانی از اسلام، مسیحیت، یهودیت، بهائیت، آموزه های صوفیانه و… امضا شد. . فرقه های مذهبی

شیخ کریم شانیبه، سخنگوی این ابتکار، گفت که هدف منشور ارائه تصویری جایگزین از تفاوت های مذهبی، به دور از تصمیمات قبلی که درگیری های بین ادیان را به تصویر می کشد، است.

وی افزود: تنوع دینی ثروت جامعه ما و انگیزه ای برای یکپارچه سازی تلاش ها برای بهبود زندگی بشر است.

این منشور بر آزادی انجام مناسک دینی به دور از هرگونه استثنا و تبعیض، مبارزه با خشونت و افراط گرایی با تصویب قوانینی که فتواها و گفتمان هایی را که دیگران را منزوی می کند جرم انگاری می کند، احترام به نمادهای مذهبی و اماکن مذهبی و حفظ عبادت ها تاکید می کند. این امر در مورد تمام استثمارهای سیاسی و همچنین اصلاح روش های آموزشی به گونه ای اعمال می شود که به جوانان اجازه می دهد توسط دیگران پذیرفته شوند.

نمایندگان مذاهب مختلف در تونس اخیراً خواستار دعای متحد برای پایان دادن به اپیدمی سلطنتی شدند و گفتند که این همه گیری محصول عدم تعادل بین علم و دین و نظام ارزشی اجتناب ناپذیر است که منجر به پیشرفت فناوری شده است. محیط زیست را هدف قرار دهید.

اخبار را در القدس العربی ببینید

خبر قبلیعراق از ایران به AFC شکایت کرده است

  سخنگوی وزارت امور خارجه: ثبات و امنیت قزاقستان برای ایران مهم است

دیدگاهتان را بنویسید