فراز و نشیب های فوتبال بانوان کرمانشاه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه گلاره سهیل بیگی، در گروه اول تیم های شهید یارعلی و آرش نمایندگان استان کرمانشاه در رقابت های لیگ برتر بانوان امسال حضور دارند. و انتظار می رود کرمانشاه با توجه به توانمندی های خود به نتایج خوبی دست یابد.

مسابقات این گروه به میزبانی تبریز و با حضور ستاره جاوید سنندج، شهید یارعلی و آرش کرمانشاه، بادرود تهران و صبای مهر از تبریز برگزار می شود. اولین دیدار تیم های آرش و بادرود تهران با نتیجه 4 بر صفر به سود بادرود به پایان رسید.

باشگاه آرش در اردیبهشت ماه امسال برای اولین بار در مسابقات فصل گذشته لیگ یک حضور پیدا کرد که چراغ امیدی برای بانوان فوتبالیست کرمانشاهی است و می تواند فوتبال بانوان و دختران را به ورزشگاه ها و اتفاقات مثبت کلیدی برساند. روژین تک مسئولیت اسپانسر باشگاه را بر عهده دارد که جای تقدیر دارد

تیم آرش کرمانشاه در هفته اول لیگ برتر فوتبال کشور شنبه دوم باخمن به دیدار نماینده بادرود می رود. این دیدار در ورزشگاه آزادی کرمانشاه برگزار شد. جدای از نتایج، در این دور از رقابت ها نباید انتظار زیادی داشت. آیناس آراسته نژاد که سابقه مربیگری ملی را در کارنامه خود دارد و سال ها با تیم پالایش ایلام همکاری داشته است، سرپرستی این تیم را بر عهده دارد. امیدواریم همه مربیان، بازیکنان، بازیکنان و فوتبال دوستان از این تیم حمایت کنند. فوتبال بانوان کرمانشاه فرصت های مغفول مانده بسیاری وجود دارد

اما شاید این سوال پیش بیاید که چرا نتوانستیم فوتبال بانوان را به سطح قابل قبولی برسانیم، این رشته باید از یک سن خاص شروع شود و آموزش صحیح و ابتدایی فوتبالیست های دختر در مدارس واقعی فوتبال باشد.دخترها به صورت حرفه ای فوتبالیست می شوند بعضی ها مکان درست می کنند. به نام مدرسه فوتبال، فقط برای کسب درآمد در تعطیلات مدرسه و تا پایان تابستان همه چیز تعطیل می شود و همه چیز دوباره پیش می رود تا تابستان سال آینده و هر بار به هیئت فوتبال و اداره ورزش و جوانان تذکر می دهیم، اما به نظر می رسد تاثیری نداشته باشد

  حساب مدیر عامل صندوق اعتباری هنر برای وضعیت بیمه اعضای آن

این معضل فوتبال بانوان باید با همفکری و خرد جمعی اصلاح شود تا پایگاه هایی به نام مدارس فوتبال شناخته و مورد حمایت قرار گیرد و با بهره گیری از بهترین و برجسته ترین مربیان و مربیان فوتبال، کار تربیت حرفه ای فوتبالیست ها انجام شود. این مبانی نیاز به اجرا و ارزیابی دارد.

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) سن شروع تمرینات فوتبال دختران را از 6 سالگی تعیین کرد.

همچنین باید توجه داشت که درصد کمی از بازیکنان زن ما در سن 13 سالگی شانس شناسایی را دارند و تقاضا برای استعدادیابی برای فوتبال بانوان در روستا کم است و قطعا بین بازیکنی که به صورت خودجوش فوتبال بازی می کند. استعداد کشف و شناسایی شد و از همان دوران کودکی آموزش های لازم را دید. کمبود چمن در استان ها و شهرهای مختلف یکی دیگر از مشکلات جدی فوتبال بانوان است. پس از مشکلاتی که در زمینه استعدادیابی وجود داشت، بسیاری از دختران علاقه مند به فوتبال به دلیل نداشتن امکانات لازم مانند نبود زمین چمن مناسب در استان ها و شهرستان های خود در سالن های فوتسال تمرین می کنند و از سوی دیگر در قالب تیم های فوتسال با تشکر از همکاری مدارس خود و شرکت در مسابقات مدارس که به تربیت بازیکنان “فوتبال” آسیب می رساند. با توجه به این محدودیت ها و مشکلات هم اکنون بازیکنان زیادی از تیم های فوتسال جذب می شوند که اصلا به نفع فوتبال بانوان روستا نیست.

با اولین نتیجه این دیدار نمی توان تفسیر درستی برای باشگاه آرش کرد اما امیدواریم باشگاه آرش بتواند از اولین حضور خود در لیگ یک نتایج خوبی کسب کند.

  قیمت ارز دولتی در 8 آذر 1400 اعلام شد / نرخ 47 ارز عمده

دیدگاهتان را بنویسید