عاملان جنایت تروریستی شهادت سردار سلیمانی باید هر چه سریعتر محاکمه شوند

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین منتظری; دادستان کل کشور در نامه‌ای از علی صالحی، دادستان و سپاه تهران خواست تا در اسرع وقت و با رعایت مفاد پرونده جنایی از عاملان جنایت تروریستی سردار سلیمانی درخواست کند.

بر اساس این گزارش، با توجه به تمرکز رئیس قوه قضائیه بر استفاده از تمامی امکانات قانونی برای تعقیب عاملان قتل حاج قاسم سلیمانی و پیگیری مجدانه پرونده این اقدام تروریستی، اولین جلسه دادگاه خسارات مادی در روز 13 دی ماه در پی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار می شود.

دادستانی کل کشور به عنوان دادستان بر احیای حقوق از دست رفته ایرانیان در عرصه بین المللی از ابتدای این جنایت تروریستی تاکید دارد و با همکاری هیئت عراقی موضوع را بررسی می کند.

همچنین ستاد حقوق بشر به عنوان یکی دیگر از متولیان رسیدگی به حقوق از دست رفته ایرانیان در ارتباط با ترور سردار سلیمانی در عرصه بین المللی، جلسات متعددی را با هیئت عراقی برای بررسی و تعقیب عاملان تشکیل داد. تکمیل پرونده جنایی قتل شهید سلیمانی.

در این راستا، قوه قضائیه ایران با تشکیل دادگاه و رسیدگی کیفری در عرصه بین المللی با عراق، اقدامات موثری برای تعقیب و تعقیب این پرونده در بازار داخلی انجام داده است و هم اکنون با دستور دادستان کل کشور، مرتکبین این پرونده، برای تحقیق متهم شود.

  سخنگوی شرکت نفت: 40 درصد پمپ بنزین ها به مدار بازگشته اند

دیدگاهتان را بنویسید