روزنامه/ خبرنگار همشهری از وضعیت مناطق سیل زده جازموریان می گوید/ بررسی مشکلات و مطالبات کارگران ساختمانی در «ایران»/ گزارش اعتماد از وضعیت مردم زلزله زده اندیکا.

خبر عجیب

شفقنا رسانه_صفحه روزنامه ویترینی در مقابل چشمان خواننده است، بنابراین انتخاب عنوان، عکس و محتوای این صفحه برای جذب خواننده به متن و همراه داشتن آن بسیار مهم است. در این گزارش سعی شده است نگاهی به روزنامه های امروزی داشته باشیم، روزنامه هایی که محتوای خوب و مخاطب محور دارند یا محل نقد و بحث هستند.

به گزارش شفقنا رسانه، «سیل رفت، ویرانه ها باقی ماند» گزارش میدانی خبرنگار اعزامی غیرنظامی از مناطق سیل زده جازموریان است که 4 هفته پس از وقوع سیل ویرانگر در این منطقه به وضعیت معیشتی مردم پرداخت. «چهار هفته از آن سیل بی‌سابقه می‌گذرد. حداقل در 70 سال گذشته. اما در اینجا درد نه تنها تمام نشده، بلکه بسیار بیشتر است. نفرت و شرم در اینجا دشوار نیست. عادی شد. اینجا، در کرمان و جازموریان و در سرزمین انسان مربع، داستان های سیلابی را می بینیم و می شنویم که جان ها را گرفته و امیدهایی که کمتر قابل قبول است.

«کارگران ساختمانی حتی بیمه هم ندارندموضوع یک روزنامه ایران است که به مشکلات و مطالبات کارگران ساختمانی می پردازد. این روزنامه نوشت: روز سه شنبه هفته جاری جمعی از کارگران ساختمانی مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و خواستار احقاق حقوق قانونی خود شدند. کارگران ساختمانی معتقدند ارائه خدمات و حتی حقوق قانونی آنها به فراموشی سپرده شده است و کارگران ساختمانی از هیچ حمایتی برخوردار نیستند و تنها دلخوشی آنها داشتن بیمه است که پس از چندین دهه آزار و اذیت تشکل های کارگری و حمایت نمایندگان مجلس. در سال 1387 تصویب شده و از سال 1389 اجرایی شده است، اما اکنون می گویند که حتی خدمات بیمه ای نیز به مدت دو سال به دلیل ضعف مدیریتی کارکنان تامین اجتماعی متوقف شده و بیمه ده ها هزار کارگر واقعی ساختمانی شده است. قطع شده توسط ناعادلانه های مختلف از این رو با توجه به درخواست های متعدد و نبود ارگانی برای رسیدگی به مشکلات این قشر که از دهک های پایین و ضعیف کشور هستند، نمایندگان این افراد گرد هم آمدند تا صدای خود را بلند کنند. شنیده و به ادعاهای مشروع آنها پاسخ داده است. بگذار نزدیکتر بیایند.

  تشکیل کمیسیون ویژه در سازمان ملل برای بررسی شکایت فلسطین

زندگی روی خرابه تیتر روزنامه اعتماد است که چهار ماه پس از زلزله به وضعیت اسفبار ساکنان اندیکا می پردازد. این روزنامه توضیح می دهد: «چلو» از توابع شهرستان اندیکا حدود 60 هزار نفر جمعیت دارد. اندیکا سه قسمت دارد. قطعه آبجان، بخش مرکزی، قطعه چلو (که بیش از 80 درصد خسارت زلزله مهر امسال را به خود اختصاص داده است) در این منطقه به وجود آمده است. تمام خانه ها به دلیل بافت فرسوده تخریب شده اند. پسر 12 ساله‌ای که در ابتدای زلزله دستش شکسته بود همچنان با جراحتش زندگی می‌کند. مردی پس از زلزله در یکی از چادرهایی که هلال احمر در اختیار وی قرار داده بود به دلیل کمبود تجهیزات گاز گرفت. برخی از ساکنان چلو در اندیکا بر اثر نیش عقرب جان خود را از دست دادند. این اطلاعات به «اعتماد» رسیده است. «این مقدمه است که بدانیم اگر تصادفی حتی به طور طبیعی اتفاق بیفتد نیاز به مدیریت کامل دارد وگرنه حوادث دیگری در کمین است.

صفحه 1 روزنامه های دیگر را ببینید…

خبر عجیب

خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب خبر عجیب

انتهای پیام/

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

لینک کوتاه خبر: https://fa.shafaqna.com/?p=1305783

دیدگاهتان را بنویسید