رسانه ها باید زیبایی های اسلام و انقلاب را به جامعه عرضه کنند

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی امام جمعه مرکز یزد صبح پنجشنبه در دیدار با بانوان فعال رسانه ای استان یزد اظهار داشت: خبرنگاری و اطلاع رسانی در جامعه شیعه سابقه طولانی دارد. ما امروز داریم از اول اسلام است.» تا کنون به برکت خبرنگاران و رسانه ها، گروهی طرفدار یا بی طرف بوده اند، هرچند برخی از آنها ساخته معصوم بوده است.

وی افزود: راویان آن زمان نیز مسئولیت خطیر خبرنگاران امروزی را بر عهده داشتند.

مدرسی ادامه داد: زنان بسیار بهتر از مردان می توانند به وظایف و مسئولیت های خود رسیدگی کنند و رسانه ها نیز از وجود زنان مسئولیت پذیر بهره مند می شوند.

امام جمعه منطقه مرکزی یزد گفت: هر جا که با خبرنگاران برخورد کرده ایم، کار اطلاع رسانی با دغدغه بسیار کمتر و با شفافیت و ظرافت بیشتری انجام می شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن بهمن ماه و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امروز هجمه های زیادی به نظام اسلامی به خصوص فضای مجازی غرب زده شده است که به کمک آمده است.

مدرسی بیان کرد: هدف غرب از بین بردن مدیران فرهنگی مغایر با منافع آنهاست که یکی از آنها خانواده، دیگری ایثار، شهادت، ارزش های اسلامی و … است.

وی افزود: دشمن در این زمینه از روش های مختلفی استفاده کرده است که یکی از آنها القاء، یأس و ناامیدی است و اگر بتوانیم زیبایی ها را در این بین ارائه دهیم، هیچ نگرانی از فعالیت ها و برنامه های آنها نخواهیم داشت.

  مکزیک به جولیان آسانژ پناه می دهد

وی تاکید کرد: اگر بتوانیم زیبایی های اسلام، زیبایی های انقلاب، زیبایی های هویت اجتماعی مردم را ارائه دهیم، شبهات خود به خود برطرف می شود و نیازی به پاسخگویی تک تک شبهات در فضای مجازی و رسانه ها نیست.

امام جمعه منطقه مرکزی یزد ادامه داد: این مهم است که بتوانیم این زیبایی ها را ارائه دهیم که البته همراه با سختی ها، بدبختی ها و نابرابری ها، چرا که نمی توانیم به کسانی که به همه ارزش های ما ضربه می زنند حمله کنیم. بیا با آن روبرو شویم.

وی خطاب به بانوان رسانه ای تاکید کرد: باید زیبایی های اسلام، زیبایی های تشیع و زیبایی های زندگانی حضرت زهرا(س) را به مردم کشورمان و سایر کشورها ارائه دهید و اگر رسانه ها نسازند. شما در این زمینه احساس مسئولیت می کنید که می خواهد احساس مسئولیت داشته باشد.

مدرسی گفت: تمام تلاش مخالفان ما باعث ناامیدی در جامعه ما می شود و رسانه ها در این زمینه مسئولیت مهمی دارند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به شیوع روزافزون تاج گذاری و وضعیت نارنجی در استان یزد، گفت: اسلام در این بلایا به مردم آرامش زیادی می دهد و مردم با استناد به منابع و نشریات باید به فکر مردم باشند. از احادیث و داستان ها و آیات «حذف کنیم.

مدرسی ادامه داد: به لزوم تزریق واکسن حتی برای سومین بار معتقدم، اما معتقدم با درمان و یافتن راه‌حل، باید به بیماران، خانواده‌های آنها و سایر افراد جامعه اطمینان دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید