در منطقه دو کوم 200 هکتار بافت فرسوده وجود دارد

به گزارش خبرگزاری موج قم، رضا رحیمی وی با اشاره به اقدامات و ویژگی های منطقه با دو شهر گفت: وسعت این منطقه از انتهای بزرگراه امام علی (ع) در جنوب تا نیروگاه حرارتی است و حدود چهار هزار هکتار وسعت دارد. 1300 هکتار مساحت شهری آمار بالغ بر 200000 نفر است.

وی با بیان اینکه در سال 82 طرحی برای حومه و حریم سکونتگاه های غیررسمی تهیه و سند مجوز ایجاد شد و دستگاه های اجرایی اقدامات خوبی در این زمینه انجام دادند، گفت: نظر شورای اسلامی شهر و شهرداری باید زیرساخت های لازم را در این مناطق ایجاد کند.

مدیر منطقه دو شهرداری کوم گفت: احداث پارک و سالن های ورزشی در حال بررسی است و به بافت فرسوده در این منطقه توجه می شود و برنامه ها بیشتر محله ای است.

به گفته وی، تعدادی از پروژه ها نیاز به سیاست کلان دارند که در سفر اخیر رئیس جمهور به استان یکی از آنها ساماندهی 30 باب مسکن زیر تیرهای برق بود.

رحیمی تاکید کرد: در منطقه بافت تراکم جمعیت در هکتار بالاست و جمعیت زیادی در یک مکان زندگی می‌کنند، بدون محله.

وی یادآور شد: در برخی محله ها و سکونتگاه ها زودتر از شهرسازی شهرنشینی شکل گرفت و باید مالکیت پارک را داشته باشیم، البته در حال حاضر در سه ماهه دوم 35 پارک وجود دارد.

مدیر محله دوم شهرداری کوم اذعان داشت: در منطقه 2 کوم 200 هکتار بافت فرسوده وجود دارد و در این راستا یکی از درخواست ها ایجاد فضای سبز در بافت فرسوده است و دسترسی بسیار مهم است.

  80٪ وابستگی به دانه های روغنی / به راحتی برای بسیاری از محصولات اساسی تحریم می شود

دیدگاهتان را بنویسید