حل مشکل زیرساخت های ارتباطی در روستاها/ با برنامه ریزی ستاد خدمات گردشگری نوروزی متناسب با وضعیت کرونا اقداماتی انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان در جلسه ستاد اجرایی خدمات رسانی سفر به نوروز استان گفت: در بحث سفر نوروزی تدابیر و پیش بینی های ما حول محور کووید 19 است. خوشبختانه با اقدامات بسیار موثر و ارزشمند دولت سیزدهم و وزارت بهداشت، وضعیت نسبتاً با ثبات است، اما ممکن است این وضعیت شکننده باشد.

قاسمی فرزاد ادامه داد: اگر امروز وضعیت Omicron در سایر کشورهای دنیا سخت است، به دلیل دوری از زمان واکسیناسیون است که به مرور زمان کاهش یافته است. به دلیل تاخیر در واکسیناسیون در کشور ما، افراد کمتری به این بیماری مبتلا می شوند. پس از پایان بهمن ماه با فاصله گرفتن از زمان واکسیناسیون، در صورت عدم رعایت فاصله اجتماعی و معیارهای بهداشتی، می توانیم به موج ششم تاج گذاری بپیوندیم.

وی افزود: با فرض اینکه موج ششم ایجاد نشود و میزان واکسیناسیون به بالای 90 درصد برسد و سه نوبت واکسن تزریق شود. باید سفرها و پیش بینی های لازم را انجام دهیم تا غافلگیر نشویم.

استاندار همدان گفت: شرایط سفر به نوروز امسال نسبت به چند سال قبل تفاوت فاحشی دارد، در این دو سال محدودیت های سفر در تاج بحث شد. این محدودیت ها ممکن است در سال جاری برداشته شود. استان همدان یکی از مقاصد گردشگری است. بنابراین تمامی مجموعه ها باید پیش بینی ها و اقدامات لازم را انجام دهند.

وی تصریح کرد: کمیسیون ها با تشکیل کارگروه های تخصصی خود در کمیسیون های حمل و نقل، خدمات، امداد و نجات، نیروی انتظامی و خدمات راهداری، هماهنگی امور شهرداری، خدمات مسکن، نظارت و تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات پیش بینی شده است. ، خدمات بهداشتی و درمانی، بهداشت و محیط زیست، برنامه ریزی و آمار و اطلاعات در روزهای باقی مانده جهت تشکیل جلسه و انجام اقدامات لازم.

  ایالات متحده به دولت جدید پاکستان برای روابط "سالم" و "سازنده" چراغ سبز نشان می دهد

استاندار همدان تاکید کرد: ابتدا مراکز اقامتی ما در استان و همچنین شهرداران باید آموزش های لازم را داشته باشند. متأسفانه فرمانداران در این جلسه دعوت شده بودند اما به جز سرپرست فرمانداری بهار سایر فرمانداران حضور نداشتند. به هر حال این جلسات باید در شهرستان برگزار شود و هر شهری آمادگی سفر داشته باشد.

سخنگوی دولت همدان گفت: پس از دو سال ممنوعیت تردد، تردد جاده ها افزایش می یابد که توجه ویژه پلیس راهور به کنترل سرعت را می طلبد و علاوه بر دوربین ها، نیاز به کنترل نقطه ای برای جلوگیری از تلفات جانی است. نقاط حساس اضطراری را در فاصله باقیمانده تا حد امکان حذف کنید.

وی پیشنهاد کرد: در بحث ارائه خدمات بانکی؛ برداشت مجاز را ظرف 24 ساعت افزایش دهید. شرکت های بیمه باید شیفت های مناسبی برای ارائه خدمات برای ارائه خسارت داشته باشند.

قاسمی فرزاد خاطرنشان کرد: اتاق اصناف و مجتمع سازمان صنعت، معدن و تجارت تعمیرگاه های خودرو را کنترل کنند و تعمیرگاه های انواع خودرو نیز در ایام تعطیل به ارائه خدمات بپردازند. فهرست این خدمات به همراه آدرس باید از طریق چادرهای مسافربری هلال احمر در مبادی ورودی شهرها در اختیار مسافران قرار گیرد.

وی افزود: همچنین باید نظارت لازم صورت گیرد تا در تعطیلات عید نانوایی ها یک بار تعطیل نشوند. به ویژه نانوایی ها باید به روی خودروها باز باشند.

استاندار همدان در گفتگو با شرکت توزیع نیروی برق گفت: اخیرا به دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی عامل روشنایی بزرگراه ها و بزرگراه ها حذف شده است که با توجه به حجم زیاد سفرها بسیار خطرناک است. مطمئن شوید که جاده ها روشن هستند.

  تست ابزارهای درآمدزایی متاوری متاویری را شروع کنید

وی ادامه داد: در بحث سوخت گیری; نازل های سوختی که در سطح شهر مشکل دارند قابل بازرسی، بازرسی و تعمیر هستند.

وی با بیان اینکه مهمانسرای (از نظر امنیتی) تهدید محسوب می شود، تاکید کرد: معاونت سیاسی و امنیتی و کارگروه های بعدی شورای تامین باید در این زمینه مصوبات لازم را داشته باشند. پایین بودن خدمات در این مهمانسرا آبروی استان و شهر ما را می برد. بنابراین باید آنها را کنترل کرد یا اقداماتی انجام داد تا همه نتوانند این خدمات را ارائه دهند. اتحادیه مربوطه باید سازوکار مناسبی برای این امر ایجاد کند. این مشکل باید به سرعت اجتناب شود و قبل از اتخاذ مکانیسم مناسب به طور جدی درمان شود.

استاندار همدان تاکید کرد: با توجه به شیوع بیماری عروق کرونر و کمبود مرخصی کادر درمانی در حال حاضر، بیمارستان ها بلافاصله از کادر درمانی خالی نشوند و کلینیک ها و درمانگاه ها نیز باید خدمات رسانی کنند.

استاندار همدان با بیان اینکه باغ موزه دفاع مقدس مکان بسیار ارزشمند و مهمی است، گفت: باید مسافران و گردشگران را جهت بازدید از این مکان با اقدامات لازم جهت برگزاری یک رویداد فرهنگی سوق داد.

قاسمی فرزاد گفت: مدارس و ارگان های دولتی در ایام تعطیلات به ویژه در مراکز اطراف مراکز گردشگری مانند آرامگاه بوعلی سینا و آرامگاه باباطاهر و مراکز خرید و بازار و … پارکینگ را برای مسافران فراهم کنند. نماز غیر مستقیم باید با رعایت اصول بهداشتی باز شود.

وی در خصوص زیرساخت های ارتباطی روستاها گفت: اداره کل ارتباطات به عنوان عمده ترین مشکلات عدم مجوز نصب آنتن اشاره می کند. این مشکل برای حل مشکل آنتن دهی و اینترنت نیاز به نظارت دارد.

  زمین لرزه هرمزگان امارات و عربستان را در بر گرفت

ظرفیت ترافیکی گنجنامه در حال بازگشت به حالت عادی است

فرزاد تیموری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان در این نشست گفت: یکی از مکان هایی که مسافران و شهروندان در ایام عید از آن استفاده می کنند جاده گنج نامه است. تراشه شکسته در این مسیر باید تعمیر شود تا ترافیک این مسیر به حالت عادی بازگردد.

تیموری ادامه داد: تقسیم وظایف بین اداره کل راهداری و شهرداری باید شفاف باشد. شهر همدان از میدان عباس آباد شروع می شود و بعد از شهر نگهداری و نظافت معابر بر عهده شهرداری است.

وی افزود: طبق تجربه سال های گذشته اکثر مسافران چادر خود را برای اسکان انتخاب کرده و در پارک ها مستقر می شوند. گاهی اوقات این مسافران مشکلات جدی دارند. آنها باید از ظرفیت تمامی امکانات از جمله سالن های ورزشی و همچنین نمایشگاه بین المللی استفاده کنند تا در هوای بد این مسافران چادرهای خود را در این مکان ها برپا کنند تا از مشکلات ناشی از سردی هوا جلوگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید