تقویت دیپلماسی دریایی منجر به شکست سیاست استعماری دشمن شد

به گزارش موج نیوز، امیر دریادار حبیب الله سیاری صبح امروز (5 بهمن) در مراسم بدرقه 80 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه یکم امامت بندرعباس افزود: به فرموده مقام معظم رهبری کشورمان یک نیروی دریایی است. کشور و ما هم از جنوب و هم از شمال مرزهای دریایی داریم و تا جایی که بتوانیم می توانیم از این فرصتی که خداوند به ما داده استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دریا هم منبع نیرو و هم ثروت است و اگر تاکنون از دریا برای کسب قدرت و ثروت استفاده نکرده ایم ناشی از توطئه های استعماری و استکباری است. وی معتقد است که متعلق به ملت هاست و راه بهره برداری از آن قدرت است و اگر قدرت داشته باشیم می توانیم از منابع موجود در دریا برای توسعه دریایی کشور استفاده کنیم.

امیر سیاری گفت: منابع خدادادی زیادی در دریا وجود دارد که از آن جمله می توان به منابع غذایی، انرژی موجود و تجارت دریایی اشاره کرد. 90 درصد تجارت ما از طریق دریا است به همین دلیل دیپلماسی دریایی هم مهم است منابعی در دریا وجود دارد که باید از آنها استفاده کرد و سیاست استعماری دشمن را شکست داد و بینی آنها را به خاک مالید و تئوری بازگشت را احیا کرد. دریا. انجام دادن.

مهم ترین بعد قدرت در دریا داشتن نیروی دریایی قوی است و اگر این اتفاق بیفتد می توانیم از منابع دریایی برای پیشرفت استفاده کنیم و اگر نیروی دریایی نباشد استفاده از این منابع عظیم امکان پذیر نخواهد بود. در هرمزگان حرکت به سمت قدرت آغاز شد و امروز شاهد استقرار ناوگان 80 هستیم.

  یک مشاور نظامی داعش در استان نینوا دستگیر شد

وی افزود: امروز اگر دشمن از نیروی دریایی فاصله بگیرد به این معناست که می داند قدرت دریایی ما چقدر است و اگر امروز شاهد حضور نیروی دریایی در خلیج عدن و شمال اقیانوس هند و سایر دریاها هستیم. و برقراری امنیت یعنی اقتدار دریایی داریم.»

سیاری گفت: برگزاری رزمایش ترکیبی با چین و روسیه به فرماندهی ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به این معنا که آنها توان دریایی ارتش را می‌پذیرند و ایران را به عنوان یک قدرت دریایی می‌شناسند. ما در سواحل اقیانوس هند هستیم یعنی کشورهای دنیا ما را به عنوان یک نیروی دریایی قبول دارند و با این قدرت دریایی می توانیم از منابع دریا استفاده کنیم همانطور که امروز در دفاع مقدس 10 هزار کشتی اسکورت شد. توسط نیروی دریایی؛ به گفته مدیریت، ما در حال اسکورت کشتی های تجاری و نفتی با قدرت هستیم تا با این اقدامات اقتصاد کشور را ایمن نگه داریم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: شما نیروهای نظامی که امروز در دریا فعالیت می کنید باعث می شوید اقتدار و توان دریایی ما را داشته باشیم و زحمات خانواده های شما قابل تقدیر است. ما جان خود را فدای اقتدار، استقلال و تمامیت ارضی کشور می کنیم.

وی گفت: آخرین ماموریت نیروی دریایی ارتش 75 حرکت بزرگی بود که آثار خود را در دنیا به جا گذاشت و نشان داد که چقدر از ظرفیت رزمی، آموزشی، دانش و بقای ما در دریا عبور از 55 کشور و در هر بندری است. طرف نگیرید و این اتفاق نخواهد افتاد. مگر شما افسران نیروی دریایی با ایثار و ایثار و دانش و در این مأموریت بدانید که ابتدا بحث آموزشی را دنبال می کنید و فرماندهانی را تربیت خواهید کرد که آینده سازان نیروی دریایی هستند، پس در همه کارها الگو باشید. حرکات خوب استفاده کن

  زمان برگزاری دیدارهای تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی 2022 قطر مشخص شد

دریادار سیاری در پایان گفت: در دریاها وقتی پرچم جمهوری اسلامی ایران به اهتزاز در می آید و از مقابل نیروهای فرامنطقه ای عبور می کنیم؛ این حضور به کشورهای دیگر انگیزه می دهد که ببینند ایران اسلامی چگونه به قدرت رسیده و با انواع تحریم ها در دریا است.

صبح امروز (6 بهمن) ناوگروه 80 شناسایی رزمی و شناسایی نداجا به صورت کارآموزی به دانشجویان دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی(ره) اعزام شد که ارتش جمهوری اسلامی ایران در آن حضور دارد. این ناوها و ناوشکن ها صبح امروز با حضور دریادار حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران و دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش عازم آب های بین المللی و بین المللی شدند. در این ماموریت اساتید نمونه دانشکده علوم و فنون دریایی امام خمینی (ره) نوشهر نیز ناوگان را همراهی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید