تحقق عدالت اجتماعی در همه ابعاد زندگی

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین گلام حسینی محسنی اجایی رئیس قوه قضائیه در سخنانی گفت: آسیب برخی مفاسد اجتماعی و فرهنگی بیش از مفاسد اقتصادی است و منجر به نفوذ دشمن می شود.

حجت‌الاسلام اعجایی افزود: دشمنان نظام با عملیات روانی در صدد ترویج فساد و ناهنجاری‌ها و سوء استفاده از فضای مجازی علیه مردم و ارزش‌های اصلی ما هستند، اما جمهوری اسلامی ایران از نظر امنیتی، بازدارندگی و رتبه‌بندی است. «علم در حال پیشرفت است و هنوز در حال حرکت است.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: تحقق عدالت اجتماعی باید در همه ابعاد زندگی ایجاد شود و از همه فرصت ها برای تحقق عدالت اجتماعی استفاده شود. در آستانه دهه فجر باید دید چقدر به عدالت اجتماعی نزدیک شده ایم، جا برای تلاش بیشتر است و باید تمام تلاش خود را بکنیم.

وی با اشاره به اهتمام خداوند به ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران گفت: این کشور شکست خواهد خورد، انقلاب ما در محاصره اقتصادی دشمن هستیم و همه عرصه های سلطه جهانی علیه این کشور می دمد.

حجت الاسلام اعجایی ادامه داد: با این وجود امروز جمهوری اسلامی در رتبه سوم و چهارم جهان قرار دارد. آمریکا و صهیونیست ها بیشترین دشمنی را با ما دارند. اگر بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران نبود، حمله نظامی به ایران را به تأخیر نمی انداختند، اما صهیونیست ها امروز از ایران می ترسند و اگر علیه ایران دست به اقدام بزنند، در جهت سقوط خود عمل می کنند.

رئیس قوه قضائیه وی گفت: آمریکا می داند که جمهوری اسلامی ایران کشوری نیست که فتح شود، ایران به جایی رسیده است که بزرگترین نیروهای سیاسی، اطلاعاتی و امنیتی دنیا نمی توانند اشتباه کنند و این نشان دهنده عنایت خداوند به این کشور است. “

  ترکیب پرسپولیس مقابل تراکتور مشخص شد

گفت: باید به انسجام، بر توکل به وعده های الهی تکیه کنیم ارزش های الهی و برای جهاد بیشتر، پیروزی و شکست ما در رضایت و نارضایتی خداوند است.

رئیس قوه قضائیه افزود: دولت مصمم و انقلابی تمام تلاش خود را برای حل مشکلات کشور به کار گرفته است اما همه مشکلات در کوتاه مدت قابل حل نیست. تلاش دولت، مجلس و قوه قضائیه برای حل مشکلات مردم است که نیاز به هماهنگی و انسجام دارد.«اولویت بندی بیشتر و توکل به خدا بیشتر است.

وی ادامه داد: رهبری عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران دارای شخصیتی عاقل، مجرب و وارسته است و ما به آن افتخار می کنیم. پرچم خدمات ما باید از این فرصت ها برای بهبود اوضاع، از بین بردن ناهنجاری ها و کمک به مردم استفاده کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین اژه ای گفت: توانایی خدمت رسانی به مردم در این نظام بسیار ارزشمند است و همه کارکنان به ویژه مدیران شاغل در خراسان رضوی و مشهد باید در ایجاد الگوی استان و شهر با حضور مردم تلاش کنند. امام رضا (ع) و بقية الله.»

وی افزود: در این استان برخی ناهنجاری ها و کاستی ها ظریف تر است، تعداد زندانیان در این استان نیست، برخی افراد اگر بی عدالتی اگر ضرر کنند زشت تر است، عدالت اجتماعی باید برقرار شود و با نقطه مطلوب فاصله داریم.

رئیس قوه قضائیه خطاب به رئیس کل دادگستری خراسان رضوی ادامه داد: دادگاه باید کوتاه شود، مردم از طولانی شدن دادرسی رنج می برند، تمام تلاش می شود تا رسیدگی شود. مشکلات مردم را حل کند باید از آن استفاده کرد، اما در این شرایط باید با مفسدان نیز برخورد جدی شود.

  اجرای سیستم حکمرانی هوشمند فساد را از بین می برد

وی گفت: برای حل مشکلات مردم در استان، رئیس قاضی باید از تمام اختیارات خود استفاده کند و در صورت نیاز به اختیارات بیشتر اعلام کند تا تفویض اختیار شود.

حجت الاسلام والمسلمین اژه ای در پایان خاطرنشان کرد: باید به خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان توجه ویژه شود و به مسائل حقوقی و کیفری آنان به صورت ویژه رسیدگی شود. همچنین باید در زمینه آموزش و جذب نیروهای ذیصلاح در قوه قضائیه تغییراتی ایجاد شود.» در دستور کار است.

دیدگاهتان را بنویسید