تاکید بر مشارکت سازمان های پیشگیری از جرایم سایبری و کلاهبرداری سایبری

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا استان یزد در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از همکاری بیشتر پلیس فتا و اداره کل خبر داد. فرهنگ و جهت گیری عمومی استان. : اینترنت به عنوان یک منبع محبوب که فرصت ها و همچنین خطرات آنلاین را افزایش می دهد در حال رشد است.

وی گفت: در حال حاضر پلیس فتا یزد از توان تمامی سازمان های دولتی و غیردولتی برای کاهش روند رو به رشد کلاهبرداری سایبری استفاده خواهد کرد و با هم افزایی بیشتر سعی در پیشگیری از آسیب های جرایم سایبری به ویژه کلاهبرداری سایبری خواهد داشت.

رئیس پلیس فتا استان یزد وی ادامه داد: با توجه به اینکه مجرمان سایبری از روش های مختلف کلاهبرداری استفاده می کنند، اطلاع رسانی از جدیدترین روش ها و ترفندهای مجرمان سایبری که قصد خالی کردن جیب مردم را دارند از اولویت های پلیس فتا استان است. مسیر اداره کل فرهنگ اسلامی و رهنمودها می تواند نقش سازنده ای داشته باشد.

ابوطالبی افزود: تولید محتوای بومی هشدار دهنده آسیب های سایبری که بیشترین تاثیر را بر روی مخاطب دارد و می تواند موجی از اخبار، اطلاع رسانی و آموزش عمومی را به دنبال داشته باشد در راستای انتظارات پلیس فتا از این اداره کل است. “فرهنگ و جهت گیری اجتماعی”.

جوادیان زاده، مدیرکل فرهنگی و مدیریت دولتی استان یزد با تاکید بر اهمیت فعالیت رسانه ها به ویژه در فضای مجازی گفت: به دلیل اینکه در عصر امروز فعالیت های رسانه ای در فضای مجازی بسیار حائز اهمیت است. ما باید راهی برای بهبود این فضا پیدا کنیم، رسانه های فعال را ساماندهی و هدایت کنیم.

  اجرای طرح 430 میلیارد ریالی آبرسانی سراسری تربت حیدریه

دیدگاهتان را بنویسید