برای توسعه اشتغال در زندان ها باید زیرساخت های مناسب را فراهم کنیم

به گزارش موج نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی، گلم علی محمدی در اولین برنامه سفر خود به استان خراسان رضوی از زندان سبزوار بازدید و با مددجویان دیدار کرد.

رئیس سازمان زندان ها در این بازدید بر لزوم اشتغال حداکثری زندانیان تاکید کرد و گفت: برای توسعه اشتغال زندان به عنوان محور برنامه های اصلاحی و تربیتی باید زیرساخت های مناسب اعم از فضای فیزیکی و تجهیزات اشتغال را فراهم کنیم. “

وی با اشاره به اینکه زندان فعلی سبزوار با توجه به سن وی ظرفیت لازم برای گسترش اشتغال زندانیان را ندارد، از مدیرکل زندان خراسان رضوی خواست بلافاصله پروژه طرح جدید زندان سبزوار را برای کاهش جمعیت زندانی در آنجا راه اندازی کند.

این عضو شورای عالی قضایی با بازدید از کارگاه اشتغال این مرکز، در افتتاحیه بخش اشتغال تازه ایجاد شده، با مددجویان نیز گفت و گو می کند و در مورد فعالیت، ایمنی کارگاه ها و حقوق آنها سوال می پرسد.

محمدی در این بازدید از خوابگاه های مددجویان بازدید و با آنان به گفتگو پرداخت و به برخی سوالات و درخواست های آنان پاسخ داد.

پس از پایان سمینارها از مرکز مشاوره نسوان، کتابخانه، سالن اجتماعات، دفتر قرنطینه و بهداشت، فروشگاه زندان مورد بازدید رئیس سازمان زندان قرار گرفت.

محمدی در بازدید از کتابخانه این مرکز بر لزوم نظارت بر کتاب در زندان ها تاکید کرد و گفت: در تهیه کتاب باید علایق و سلایق مراجعان در نظر گرفته شود و در این راستا نیازمند تحقیقات دقیق هستیم تا کتاب ها منطبق بر شرایط موجود باشند. فلسفه تربیتی «و متدین و مطابق با سلایق تحصیلی مراجعین باشد.

  نمايشگاه ضد نفت 25 ارديبهشت برگزار مي شود

وی در پایان این بازدید به کارکنان مرکز گفت: با وجود محدودیت فضا و تراکم جمعیت، خوشبختانه شاهد تلاش مضاعف شما در زمینه بهداشت محیط و توسعه اشتغال هستیم. خدای ناکرده با کمک واقعی به افراد آسیب دیده این کار را انجام دهیم جدول ثواب این است که موفق باشیم.

رئیس سازمان زندان ها در بدو ورود به سبزوار با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید