بحران در اوکراین؛ بلاروس درخواست آمریکا را برای “خروج فوری” شهروندانش از کیف / فرمت نرماندی تهدید کرد مشاوران رهبران در برلین دیدار کردند.

خبر عجیب

شفقنا-

به گزارش شفقنا، تنش میان اوکراین و مسکو از زمان الحاق کریمه به روسیه افزایش یافته است. غرب و به ویژه آمریکا تاکنون روسیه و متحدانش را تهدید کرده است.

به دنبال تنش میان روسیه و اوکراین، فرانسه، امارات متحده عربی و ایالات متحده به شهروندان خود هشدار دادند که اوکراین را ترک کنند.

خبر عجیب

وانگ یی: واشنگتن باید نگرانی های امنیتی مسکو را جدی بگیرد

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از روسیا الیوم، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا شب گذشته با وانگ یی همتای چینی خود تلفنی گفت وگو کرد و درباره رویدادهای اوکراین گفت وگو کرد.

در این گفت وگوی تلفنی، طرف آمریکایی با ابراز نگرانی از مواضع روسیه در قبال اوکراین، اتهامات قبلی خود علیه مسکو را تکرار کرد. وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: «بلینکن در گفتگو با وانگ یی درباره پیامدهای امنیتی و اقتصادی موضع روسیه علیه اوکراین هشدار داد.

از سوی دیگر، وزارت خارجه چین با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وانگ یی به همتای آمریکایی خود گفته است که باید به امنیت و نگرانی های منطقی روسیه در مورد اوکراین توجه شود. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز گذشته در واکنش به تهدید جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اعمال تحریم ها علیه ولادیمیر پوتین، همتای روس خود در صورت حمله به اوکراین، گفت: “این دردناک نیست، اما از نظر سیاسی مخرب است.”

پسکوف در پاسخ به اتهامات مربوط به بلوکه شدن دارایی های پوتین، افزود که رئیس جمهور روسیه پول خود را در بانک روسیه که در حال حاضر تحت تحریم است، نگهداری می کند.

  فیلم: اولین لحظات حمله به پایگاه عین الاسد/ واکنش ائتلاف بین المللی

خبر عجیب

ایالات متحده به بلاروس هشدار داده است

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هشدار داد در صورتی که بلاروس اجازه حمله به اوکراین از خاک خود را بدهد، تنش ها در بحران اوکراین تشدید خواهد شد که منجر به واکنش سریع و قاطع ایالات متحده و متحدانش خواهد شد.

پرایس گفت: “اگر حمله ای از سوی بلاروس صورت گیرد و نیروهای روسیه به طور دائم در خاک بلاروس مستقر شوند، ناتو ممکن است در مورد استقرار نیروهای خود در کشورهای همسایه تجدید نظر کند.”

خبر عجیب

انتقاد لهستان از آلمان

رویکرد آلمان به بحران اوکراین و تهدید روسیه نیز مورد انتقاد لهستان و برخی از همسایگان آلمان قرار گرفته است.

معاون وزیر امور خارجه لهستان در سفر به برلین به خبرگزاری آلمانی دویچه وله گفت که در لهستان و دیگر کشورهای اروپای شرقی در مورد رویکرد آلمان تردیدهایی وجود دارد.

وی درباره امتناع آلمان از تحویل تسلیحات به اوکراین گفت: ما در شرایط خاصی هستیم و در شرایط خاص باید از ابزارهای ویژه استفاده شود، بنابراین از دولت آلمان انتظار داریم که موضع قاطعانه ای اتخاذ کند و واقعیت ها را کتمان نکند. .

خبر عجیب

نشست مشاوران فرمت نرماندی در برلین

مشاوران رهبران فرمت نرماندی (روسیه، آلمان، فرانسه و اوکراین) در پاریس با نمایندگان وزارت خارجه خود دیدار کردند.

مشاوران گفتند که توافقات مینسک در قلب فرمت نرماندی قرار دارد و آتش بس باید بدون قید و شرط رعایت شود. آنها همچنین بر اهمیت افزایش تلاش ها برای پیشرفت سریع در اجرای توافقات مینسک تاکید کردند.

در این بیانیه آمده است که مشاوران موافقت کردند که دو هفته پس از بحران اوکراین در برلین، پایتخت آلمان با یکدیگر دیدار کنند.

  نشست سران روسیه و اوکراین در استانبول روند صلح را به طور قابل توجهی سرعت بخشید

خبر عجیب

وزیر دفاع انگلیس به مسکو سفر می کند

بی بی سی روز پنجشنبه اعلام کرد که بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا برای دیدار با همتای روس، سرگئی شویگو، به مسکو سفر خواهد کرد.

اینترفکس گزارش داد: وزیر دفاع بریتانیا به صراحت تایید کرده است که همه احتمالات را برای ثبات و حل بحران اوکراین در نظر می گیرد.

خبر عجیب

درخواست فوری ایالات متحده برای خروج شهروندانش از کیف

سفارت ایالات متحده در کیف روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای از شهروندان خود خواست که “فورا” اوکراین را پس از سرکوب واشنگتن علیه مسکو ترک کنند.

در بیانیه سفارت آمریکا در کیف آمده است: «در نتیجه عدم اطمینان، از شهروندان آمریکایی می‌خواهیم که فورا اوکراین را ترک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید