امر به معروف و نهی از منکر منحصر به حجاب نیست

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، آیت الله سید محمد موسوی در جلسه شورا امر به معروف و نهی از منکر شهرستان خمینی شهر به کارکنان گفت: در قرآن کریم بعد از نماز و زکات به وجوب امر به معروف و نهی از منکر اشاره شده و اهمیت این واجب در جامعه مشخص شده است.

وی با اشاره به اینکه حضور مسئولان در جلسات شورای امر به معروف و نهی از منکر الزامی است، افزود: جلسات شورای امر به معروف و نهی از منکر هر دو ماه یکبار و شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شود. ترویج فضیلت به بخش ها. به روز باشید.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه کمبود فضا برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر یکی از مشکلات این ستاد است و بودجه این ستاد باید از سوی برخی مراجع تامین شود، ادامه داد:

آیت الله موسوی وی محدود بودن امر به معروف و نهی از منکر را در حوزه حجاب ندانست و گفت: امر به معروف و نهی از منکر موارد زیادی از جمله احتکار، گران فروشی، رشوه و… را شامل می شد. و باید در نظر گرفته شود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی نیز فریضه امر به معروف و نهی از منکر را از واجبات فراموش شده عنوان کرد و گفت: فرهنگ سازی این فریضه الهی در جامعه مستلزم برگزاری جلسات آموزشی نحوه برخورد با منکران است. ..

حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی نکدلی گفت: ارتباط مراجع در بحث ها و مصوبات امر به معروف و نهی از منکر باید منسجم باشد و شهرداری در برنامه های عمرانی و سایر فعالیت ها ایجاد اپلیکیشن فرهنگی را در نظر بگیرد.

  هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم است/ 3 ایستگاه در وضعیت قرمز آلودگی

وی افزود: بهره مندی از امر به معروف و نهی از منکر بر هر مسلمان شیعه واجب است و لازم است آموزش های لازم به نظافتچیان و افراد شاغل در اماکنی مانند بازار، هایپر مارکت و اماکن عمومی ارائه شود. این تعهد بزرگ برای تحقق را حفظ کنید.

شهردار همچنین با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: یکی از الزامات هر اداره و سازمانی این است که از حاضران در این اداره و نهاد دولتی یا غیردولتی وجوب امر به معروف و نهی از منکر را مطالبه کنند.

علیرضا بصیری در ارتباط با دیگران در احیای امر به معروف و نهی از منکر، تذکرات لفظی را مهم دانست و توضیح داد: مطابق شرع و عرف عمل کنید و از پخش آهنگ های غیرمجاز در مکان هایی که ترافیک برای آنها وجود دارد جلوگیری کنید. شهروندان

وی در پایان خطاب به دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: از تمام امکانات شهرستان در این مورد برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده شود.

به گزارش من؛ شهرستان امر به معروف و نهی از منکر خمینی شهر از نظر فعالیت ستادی در رتبه دوم شهرستان های استان قرار دارد.

من جمعه در خمینی شهر دارم

دیدگاهتان را بنویسید