امروزه حفاظت از محیط زیست به یک نیاز عمومی تبدیل شده است

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید رضا موسوی مشکینی وی روز پنجشنبه در نشست هماهنگی برنامه آموزشی یک ساعته با محیط بانان افزود: در کوم با چالش های زیست محیطی زیادی به ویژه قطع شدن آب از تالاب ها و رودخانه ها و بسیاری از آلاینده های صنعتی مواجه هستیم. امیدواریم با مشارکت همه مردم و مسئولان این مسائل حل شود.»

تالاب کوم با وسعتی در حدود 100 هزار هکتار، حدود 10 درصد از مساحت جغرافیایی استان را تشکیل می دهد و بر این اساس، کوم یکی از مرطوب ترین مناطق کشور است و پتانسیل اکولوژیکی عظیمی دارد.

منطقه حفاظت شده دره پلنگ با وسعتی در حدود 32000 هکتار در جنوب غربی و 50 کیلومتری شهر کوم دارای گونه های گیاهی و جانوری فراوانی از رویشگاه های طبیعی ارزشمند کوم است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: باید آینده سازان این سرزمین دغدغه مند طبیعت و محیط زیست را در نظام آموزشی کشور پرورش دهیم و پرورش دهیم.

وی افزود: امروزه حفاظت از محیط زیست به یک نیاز عمومی تبدیل شده و دیدگاه مردم و کارکنان نسبت به این موضوع حساس و حیاتی بسیار تغییر کرده است.

موسوی با اشاره به تصویب قوانین زیست‌محیطی در سال‌های اخیر از جمله «هوای پاک»، «حفاظت خاک» و «حفاظت، احیا و مدیریت تالاب‌ها»، گفت: حفاظت از محیط‌زیست یک موضوع کاملاً فرابخشی و بین‌سازمانی است و نیازمند است. همدلی، هماهنگی و مشارکت عمومی.

وی با اشاره به ظرفیت های غنی دینی و فرهنگی کشور در حوزه محیط زیست گفت: آموزش و پرورش باید با بهره گیری از توانایی ها و فرصت های ارزشمندی که دارد نسل آینده را دغدغه مند به طبیعت و محیط زیست، دغدغه مند و مشغول کند. مسئولانه پرورش دهید.

  دو پاسدار در درگیری با اشرار مسلح جان باختند

موسوی با اشاره به برنامه های آموزشی و فرهنگی این اداره کل در سال های اخیر گفت:

وی افزود: برنامه هایی مانند ساعت تکاور و مسابقات فرهنگی و هنری به همراه موضوعات محیطی در کتاب های درسی و کارگاه های آموزشی برای معلمان و مربیان از جمله فعالیت هایی است که برای دانش آموزان طراحی شده است.

در پایان این نشست به تعدادی از فعالان، کارشناسان و شرکت کنندگان در برنامه های آموزش محیط زیست در سال 1400 لوح سپاس اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید