افزایش بودجه شهری و فرهنگی

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید مرتضی سقای نژاد وی در تشریح روند تدوین بودجه 1401 شهرداری کوم گفت: برای تدوین این بودجه از شهریور ماه سال جاری 20 جلسه مدیریت و 30 جلسه کارشناسی برگزار و بیش از هزار ساعت فعالیت کارشناسی و تخصصی انجام شد. انجام شده.

وی افزود: بودجه 1401 شهرداری کوم در سه قالب طبقه بندی اقتصادی، فرم ماموریت و برنامه راهبردی تدوین و 29 دی ماه به شورای اسلامی شهر کوم ارسال شد.

شهردار کوم با اشاره به تدوین دو سناریو برای تهیه بودجه شهرداری کوم برای سال آینده گفت: سناریوی اول دستیابی به تمام اهداف برنامه ریزی شده و رفع شکاف بین شرایط موجود و مطلوب بود که نیازمند آن است. 100 هزار میلیارد ریال از منابع مالی.

وی افزود: در سناریوی دوم تغییرات و تعدیل های لازم با اولویت بندی اهداف صورت گرفت و بودجه سال 1401 با 22 درصد افزایش نسبت به تغییر بودجه سال 1400 به 45 هزار میلیارد ریال رسید.

دکتر سقائیان نژاد ادامه داد: بودجه پیشنهادی سازمان های همراه شهرداری کوم برای سال آینده نیز شامل 6 هزار و 926 میلیارد ریال منابع و مصارف است که با کسر اقلام مشترک با بودجه شهرداری، مجموع بودجه پیشنهادی شهرداری کوم می شود. کوم و سازمان های مرتبط برای سال آینده به 47 هزار میلیارد ریال می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه نسبت هزینه های جاری شهر و شهرداری به کل بودجه سال آینده 26 درصد خواهد بود گفت: هزینه های جاری شهرداری کوم در سال آینده 11.75 میلیارد ریال نگهداری و تعمیرات این شهر خواهد بود. حوزه های خدمات شهری، زباله، جمع آوری زباله و تخلفات شهری.

  ضربه دیگر آمریکا به باج خواهی هکرها

شهردار کوم با اشاره به مشارکت 2000 میلیارد ریالی شهرداری کوم در بودجه سال آینده برای آتش نشانی، اتوبوس، تاکسی، قطار شهری و سازمان های مدیریت و فرهنگ پسماند، ادامه داد: هزینه های جاری شهرداری 16،8 افزایش یافته است. درصد نسبت به سال 1400

وی با اشاره به اینکه 74 درصد بودجه سال آینده شهرداری کوم ماهیت عمرانی دارد، افزود: این رقم معادل 33 ​​هزار میلیارد ریال است که 30 هزار میلیارد ریال آن خالص بودجه عمرانی خواهد بود.

دکتر سقائیان نژاد با اشاره به اینکه سهم 68 درصدی خالص بودجه عمرانی در بودجه شهرداری کوم رقم قابل توجهی بوده است، گفت: این رقم نسبت به اصلاحیه امسال بیش از 28 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به پیش بینی منابع درآمدی در بودجه شهرداری کوم برای سال آینده گفت: درآمدهای حاصل از عوارض ساخت و تعمیرات و هزینه های خدماتی 38 درصد منابع درآمدی بالغ بر 16 هزار و 970 میلیون تن را شامل می شود.

شهردار کوم افزود: درآمدهای حاصل از فروش املاک با سهم 17 درصدی در بودجه سال آینده به هفت هزار و 500 میلیارد ریال رسیده است.

به گفته وی، وجوه دریافتی از محل اعمال ماده 101 قانون شهرداری به مبلغ 6000 میلیارد ریال، 13 درصد از بودجه و وجوه حاصل از فروش اوراق مشارکت و تسویه بدهی 8000 میلیارد ریال در آینده تامین می شود. بودجه سال از سوی دیگر در بودجه سال آینده 2.650 میلیارد ریال سرمایه گذاری و مشارکت پیش بینی شده است.

دکتر سقائیان نژاد ماموریت های شهرداری کوم در سال آینده را در شش منطقه تشریح کرد که بیشترین سهم بودجه به حمل و نقل و ریالی با 19.9 هزار میلیارد ریال اختصاص یافته است.

  دکتر عماد افرو: به فرموده امام علی (ع) گرسنگی محرومان نتیجه ظلم مظلومان است.

وی افزود: پس از مقوله حمل و نقل، محیط زیست و خدمات شهری با 9 هزار میلیارد ریال، شهرداری کوم بیشترین سهم را در هزینه های بودجه سال آینده دارد.

شهردار کوم خاطرنشان کرد: از نظر تغییر رویکردها، بیشترین افزایش بودجه به بدنه شهر و شهرسازی و هزینه های فرهنگی و اجتماعی شهر اختصاص دارد که در این دو بخش شاهد رشد 178 و 159 درصدی هستیم. به ترتیب.

وی یکی از مهمترین ویژگی های بودجه سال 1401 شهرداری کوم را توجه به رفع مشکلات مناطق فقیرنشین با 58 پروژه دانست و گفت: در بودجه سال آینده یک میلیارد و 945 میلیون ریال برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

دکتر سقائیان نژاد گفت: توجه ویژه به مسائل اجتماعی، فرهنگی، زیارتی و ورزشی با اختصاص یک میلیارد و 650 میلیون ریال و افزایش 159 درصدی نسبت به سال گذشته از دیگر ویژگی های مهم بودجه 1401 شهرداری کوم است.

دیدگاهتان را بنویسید