اعلام حمایت وزیر فرهنگ از برنامه های ستاد مباهله

به گزارش موج نیوز به نقل از روابط عمومی ستاد مردمی مباهال، نشست هم اندیشی اساتید و پژوهشگران حوزه دینی، سخنرانان دینی با اعضای ستاد مردمی و مؤسسه قرآن و عترت مباهال به منظور همدردی با پیام مباهل.»

علی انسانی رهبر ستاد مردمی مباهله با انتقاد از غفلت مباهله گفت: مبارکه این عظمت حضرت علی(ع) باشد، ایشان پیامبر(ص) را معرفی کردند، لذا باید به این مهم توجه شود.

وی ادامه داد: اقداماتی برای ایجاد جنجال هر چه بیشتر انجام شده است که از جمله آنها می توان به تولید برنامه های تلویزیونی با کمک شبکه های تلویزیونی به ویژه شبکه دو، برگزاری آیینه های مختلف، فعالیت های ادبی شاعران و نویسندگان اشاره کرد. باد برای مستی ما کافی است؟

این پیر غلام اهل بیت از سخنرانان دینی دعوت کرد تا روحیه واقعه عظیم مباهله را که مایه مباهات شیعیان و اعتلای اسلام است بیشتر روشن کنند.

در این دیدار حجت الاسلام سید حسین هاشمی نژاد از مبلغان دینی کشور بر اهمیت مباهله تاکید کرد و گفت: آیات زیادی در قرآن کریم در شأن حضرت علی (ع) ذکر شده است، اما وقتی مامون از امام رضا پرسید. (ع) جد تو چیست؟ من رضا (ع) فرموده ام. اصلا. و این نقل اهمیت بسیار زیاد بحث و جدل را نشان می دهد.

حجت الاسلام هدمی همچنین با پیشنهاد تبلیغ پیام مباهله در جلسه هم اندیشی خاطرنشان کرد: فاصله عید غدیر تا روز مباهله به عنوان عید در کشور تبلیغ شود و در این ایام سخنرانان مذهبی روحیه مباهله را به مردم روشن کنند.

  پیش بینی کاهش مصرف مرغ و تخم مرغ در ماه مبارک رمضان

وی با اشاره به اینکه اختلاف یک روزه یا چند روزه نبود، گفت: حوادث این حادثه بیش از سه ماه به طول انجامید.

حجت‌الاسلام فاضل طباطبایی در این دیدار با اشاره به اسناد فراوانی که درباره حادثه مباهله وجود دارد، اما نادیده گرفته شد، گفت: ملحدان در شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی برای ترویج دین فعالانه فعالیت می‌کنند و با تعداد زیادی از زائرین دیدارهای طولانی دارند. از مردم؛ ما فقط با بحث و جدل می توانیم به همه استدلال های آنها پاسخ دهیم. ریشه های اسلام در یهودیت و مسیحیت را می توان از طریق تضادها تحلیل کرد.

حجت الاسلام ادیب یزدی در بخشی دیگر از جلسه هم اندیشی ترویج پیام مباهله با تاکید بر اینکه مباهله در مقایسه با دیگر فضایل اهل بیت(ع) جنبه مادری دارد، گفت: استدلال و منطق حق را نمی پذیرد.

وی بر لزوم حضور نمایندگان وزارتخانه های کشور به ویژه آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و گردشگری در جلسه ستاد مباهله تاکید کرد و گفت: هر وزارتخانه ای باید دارای یک اداره برای ترویج فضایل اهل بیت باشد. «(ع) مردم توضیح دادند.

علی انسانی در این خصوص به حمایت محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از علما از ستاد مباهله اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام حامد کاشانی نیز در سخنانی با بیان اینکه در تفسیر آیات مباهله و جمع آوری اسناد مربوط به ایشان خلأ وجود دارد و باید در این زمینه تحقیقات گسترده ای انجام شود، گفت: اما غدیر در خصوص تعداد حاضران و شرایط زمان و مکان مهمترین رویدادهای مربوط به بیان فضایل امام علی (ع) است، اما تناقض عمیق ترین فضیلتی است که من دارم علی (ع) و نیازی به مقایسه با کسی ندارد.

  تشکیل هشت گروه تخصصی برای تدوین سیاست های مشترک تامین اجتماعی

وی افزود: مباهله دفاع از اسلام است اما از آنجایی که امیرالمومنین(ع) و حضرت فاطمه(س) در محوریت این واقعه تاریخی قرار دارند، با بی کفایتی عجیب مفسران و شاعران و… مواجه می شوند و بسیار اندک. تعابیر روایی در این باره شده است؛ «یعنی هر چند مخالفت با وحدت اسلام با جبهه غیر مسلمانان است، اما متأسفانه مخالفت شدید برخی از مسلمانان است، مباهله قطعا راه حل است، اما همه نباید شرکت کنند. در مباهله اگر…

دیدگاهتان را بنویسید