احتمال مذاکره با آمریکا در صورت لغو تحریم ها/ پیش شرط آزادی زندانیان آمریکایی نوعی باج است

حسین نوش آبادی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج درباره اظهارات رئیس هیئت آمریکایی در مذاکرات وین و انتصاب پیش شرط آزادی زندانیان آمریکایی در ایران برای بازگشت به برجام وی گفت: «آمریکایی‌ها باید قبل از پرداخت باج به دلیل خروج از برجام پاسخگو باشند».

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکایی ها با وقاحت ادعا می کنند به جای عذرخواهی از خروج از برجام و نادیده گرفتن یک معاهده بین المللی، پیش شرط گذاشتند.

این نماینده مجلس یازدهم با بیان اینکه فرض آمریکایی ها نوعی اخاذی است، تاکید کرد: ایران نباید تحت این فشار قرار گیرد و برخی مسائل از جمله حقوقی باید در چارچوب دیگری بررسی شود.

وی ادامه داد: بحث در حال حاضر تمام شده است رفع تحریم ها و توافق بر سر سایر موضوعات چندجانبه است، بنابراین اظهار نظر آمریکایی ها در مورد آزادی زندانیان خود در ایران، مذاکرات را پیچیده می کند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضع رسمی ایران در قبال آمریکا افزود: اگر آمریکا تحریم ها را بردارد و عادلانه پیش برود به گفته رئیس جمهور در موارد خاصی می توانیم با آنها مذاکره کنیم بنابراین اگر آمریکایی ها حسن نیت داشته باشند. “آنها باید کمک کنند تا به این مشکلات پایان دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع آزادی زندانیان و سایر موارد باید در پروتکل های آنها به صورت جداگانه و مستقل دنبال شود.

  اراکچی: حمایت همه جانبه همه ما با تیم مذاکره کننده است

دیدگاهتان را بنویسید