آموزش 8700 کشاورز در طرح جهش تولید در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، آیت الله عبادپور وی بیان کرد: این طرح که به منظور افزایش تولید در واحد سطح، اصلاح الگوی کشت در دیم و ارتقای معیشت خانوارهای روستایی و تامین امنیت غذایی کشور و با همکاری مدیرکل اجرایی امام خمینی (ره) اجرا می شود. ، امسال و سال دوم اجرای این پروژه به مساحت 352 هزار و 500 هکتار زمین های خشک استان را پوشش می دهد.

وی گفت: محصولات مهم و استراتژیک بارانی از جمله گندم، جو، عدس، نخود، زعفران، علوفه، زالزالک، کلزا و شتر زیر نظر کارشناسان استان در این اراضی کشت می شود. و با ترویج انتقال دانش فنی کشاورزان و افزایش راندمان تولید، 250 نفر از کارشناسان جنگل های بارانی تحت پوشش این پروژه آموزش های لازم را در مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزان ارائه می کنند.

مدیر هماهنگی زراعت سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی وی در تشریح فعالیت های توسعه ای تصریح می کند: فعالیت های آموزشی و ترویجی در قالب دوره های تکمیلی، بازدید آموزشی، ارائه مزارع نمایشگاهی و آموزش های فردی در مراحل مختلف رشد گیاه و پیش بینی می کند که تا پایان مرحله برداشت حدود 58000 کشاورزان تحت پوشش این طرح از این آموزش ها بهره مند خواهند شد.

  رکورد قتل در شیکاگو در 25 سال گذشته شکسته شده است

دیدگاهتان را بنویسید