پرش آب در روستاهای کرمانشاه در فرآیند اعتباری مدون

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در جلسه ابلاغ برنامه های دهه مبارک فجر همزمان با دهه مبارک فجر از افتتاح و کلنگ زنی 67 پروژه آبرسانی روستایی شهرستان کمسانشاه خبر داد. 287 روستا در طرح آبرسانی روستاهای استان در مجموع بالغ بر 2730 میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود.

علیرضا کاکاوند ادامه داد: 41 پروژه آبرسانی روستایی در استان با وام 930 میلیارد ریالی در شهرستان های کرمانشاه، کنگاور، اسلام آباد غرب، دالاهو، گیلانغرب، جوانرود، پاوه، طلاس باباجانی، سنقر سنه و. کلیا با 122 روستا با 35000 نفر جمعیت از نعمت آب شرب برخوردار است.

وی تصریح کرد: پروژه آبرسانی مجتمع های شادمان، سراب نیلوفر و هفت آشیان کرمانشاه، مجتمع مامیشان در ثلاث باباجانی و مجتمع چله گیلانغرب از مهمترین پروژه های مقدماتی هستند و 26 پروژه آبرسانی روستایی در استان در حال انجام است. تعمیر شده . . اجرای این طرح ها موجب آب رسانی حدود 165 روستای استان در شهرستان های صحنه، هرسین، سنقر و کلیایی، اسلام آباد غرب، جوانرود، پاوه، ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب، قصرشیرین و کرمانشاه می شود.

کاکاوند همچنین اعتبار پروژه های مورد بازنگری را بیش از یک هزار و 800 میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: جمعیتی بالغ بر 41 هزار نفر از این طرح ها بهره مند می شوند.

به گفته این مسئول بخش قابل توجهی از این 165 روستا تا خرداد ماه سال آینده و قبل از شروع فصل گرما از وقف آب برخوردار خواهند بود.

وی همچنین مجموع اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم که با افتتاح و کلنگ زنی این پروژه ها در استان ایجاد می شود را برای حدود 440 نفر ارزیابی کرد.

  سند تحول دولت به زودی ارائه می شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه تاکید کرد: همچنین در دهه جاری دو آزمایشگاه آب در شهرستان های دالاهو و هرسین و همچنین پکیج تصفیه خانه تازه آباد افتتاح می شود.

دیدگاهتان را بنویسید