وزارت دفاع کویت شش شرط برای پذیرش زنان در ارتش تعیین کرده است

خبر عجیب

شفقنا- وزارت دفاع کویت بر اساس فتوای هیئت فتوا به وزارت هدایا، شرایطی را برای پیوستن زنان به ارتش تعیین کرده است مبنی بر اینکه زنان برای اولین بار در تاریخ کشورهای حاشیه خلیج فارس باید به ارتش بپیوندند.

به گزارش شفقنا از ایسنا به نقل از اسپوتنیک، حمد جابر العلی وزیر دفاع کویت بر اساس فتوای وزارت کمک های مالی و اسلامی، پذیرش زنان در ارتش این کشور را مشروط به 6 شرط کرده است.

این شش شرط عبارتند از: رضایت ولی یا همسر، التزام به پوشش شرعی و شرعی، کار در تخصص های پزشکی، پرستاری، رشته های فنی و خدمات پشتیبانی، عدم گذراندن دوره آموزشی نظامی، صحرایی و تاکتیکی، نداشتن سلاح و در نهایت داشتن در صورت لزوم برای پرکردن جای خالی لازم در ارتش اتخاذ می شود.

وزارت دفاع کویت تاکید کرد که تصمیم برای گنجاندن زنان در ارتش تصمیمی برگشت ناپذیر است که به زنان اجازه می دهد در ارتش خدمت کنند.

وزیر دفاع کویت در بیانیه ای کتبی گفت: تصمیمات ارتش تصمیمات موثری است که به هیچ وجه قابل تغییر نیست. وی افزود: «این برای ارتش شناخته شده است.

وی ادامه داد: این تصمیمات شامل تصمیم برای ورود زنان به ارتش است که باید در خدمت توسعه ارتش کویت باشد و این مهم به اندازه وضعیت سایر نهادهای نظامی در گارد ملی و پلیس است.

حمد جابر العلی گفت: عدالت برای نظامیان از جمله افسران با اعطای حق ارتقای درجه ستوانی به آنها امری است که باعث حمایت و توسعه نهاد نظامی می شود در حالی که مردم سال ها از این حق محروم بوده اند.

  20 میلیارد تن برای عمران و آبادانی روستاهای حسین آباد سنندج هزینه شد

وی گفت که این امر با تلاش خالصانه انجام شد و در نهایت عدالت در حق کسانی که مستحق آن بودند اجرا شد.

در 12 اکتبر ارتش کویت پس از سال ها مبارزه برای عضویت زنان کویتی در ارتش، سرانجام بر اساس فتوای وزارت کمک های مالی و امور اسلامی، تصمیم به پذیرش زنان کویتی در موسسات نظامی گرفت.

این تصمیم ارتش اعتراضات و واکنش های بسیاری را در محافل سیاسی و اجتماعی کویت برانگیخت. تعدادی از نمایندگان با این تصمیم مخالفت کردند و گفتند که حضور زنان در ارتش باعث تضعیف کانون خانواده می شود.

این موضوع ادامه داشت تا اینکه هفته گذشته مجلس (پارلمان) کویت شاهد استیضاح وزیر دفاع برای رعایت طرح حضور زنان در ارتش کویت بود.

دیدگاهتان را بنویسید