واکنش نمایندگان ملت به جعل عنوان خلیج عربی از کانادا / خلیج فارس تا ابد فارسی می ماند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، جلسه علنی مجلس صبح امروز (چهارشنبه 5 بهمن) به ریاست محمد باکر کلیباف از ساعت 8:05 صبح با حضور 199 نماینده آغاز شد.

در ابتدای این دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ششم بچمن در آمل گفت: این حادثه به قدری بزرگ و مهم بود که امام خمینی (ره) را در وصیتنامه تاریخی او به عنوان یکی از وقایع مهم و تاثیرگذار را آموختند.

پس از آن بررسی جزییات لایحه یک فوریتی تمدید مهلت اعمال اساسنامه شرکت ملی پست کشورمان اولین دستور جلسه جلسه علنی امروز بود که با موافقت نمایندگان واحد به تصویب رسید. هنر تصویب اساسنامه شرکت ملی پست.

علیرضا سلیمی نماینده مردم محله به عنوان اصلاحیه کل ماده این لایحه گفت: بهتر است این قانون 2 سال تمدید شود تا دولت وقت کافی برای ارائه لایحه داشته باشد. قانون دائمی است».

موافقتنامه حمایت از سرمایه گذاری ایران و کرواسی به تصویب رسید

پیش نویس پروتکل اصلاح موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل سرمایه گذاری ایران و کرواسی موضوع دیگری بود که طی آن نمایندگان موافق و مخالف به بیان نظرات خود پرداختند و در نهایت با موافقت وکلای ملت مواجه شدند.

این لایحه در حالی مورد بررسی قرار گرفت که محمدرضا صباغیان بافقی به موضوع ایران، روسیه، ایران و چین اشاره کرد و گفت: اخیراً درباره توافقات و فعالیت های دولت آقای رئیسی با چین و روسیه، مجلس و مردم با جزئیات بحث شده است. “

محمد باکر کلیباف رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: هیچ توافقی بین ایران و چین امضا نشده است و از نظر حقوقی اگر معاهده ای امضا شود باید به تصویب مجلس برسد.

  شروع پروژه مسکن مهر 90 هکتاری در حاشیه شهر مشهد

بیانیه نمایندگان به مناسبت روز غزه

هیئتی متشکل از 200 نماینده به مناسبت روز غزه بیانیه ای صادر کردند و گفتند که جهان بشریت به زودی شاهد پیروزی نهایی و زوال رژیم نژادپرست صهیونیستی خواهد بود.

پس از قرائت بیانیه، اعضای ملت در مجلس علنی شعار مرگ بر اسرائیل و آمریکا سر دادند.

لایحه اصلاح اساسنامه ریسکام به تصویب رسید

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه با تصویب لایحه اساسنامه موسسه سنجش انطباق رگولاتوری، اعتبارسنجی و اندازه شناسی سازمان همکاری های اقتصادی (RISC) موافقت کردند.

مجلس طرح کلی انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق های بازنشستگی را تصویب می کند

کلیات طرح انتقال سوابق بیمه ای یا بازنشستگی بین صندوق های بازنشستگی از دیگر دستورات مجلس علنی بود که با موافقت وکلای ملت، هیات رئیسه تصمیم گرفت طبق قانون این طرح را در کمیته مربوطه بررسی کند. .

به نمایندگان در مورد جعل عنوان خلیج کانادا توسط کانادا یادآوری کنید

نصرلا پیمان فر در حاشیه جلسه امروز مجلس نمایندگان با اشاره به استفاده از واژه خلیج عربی در لغات مورد استفاده در موسسات کانادایی، یادآور شد: دیکشنری مورد استفاده در دستگاه های این کشور در حالی که خلیج فارس پارس همیشه خواهد ماند.

بررسی کلیات نحوه تشکیل اتحادیه و تصویب آن

سپس نمایندگان بر سر کلیات تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی و تخصصی و دو شورا آن که موافقان و مخالفانی نیز داشت، به توافق رسیدند، اما در نهایت بحث تنظیم و ساماندهی تشکل های صنفی به عنوان بستری برای حل آن ها مطرح شد. وی باعث شد که نمایندگان به این طرح رای دهند.

  کشتی گیر ناشنوایان اردبیلی به اردوی تیم ملی دعوت شد

گفتنی است 5 سوال ملی از وزرای بهداشت، کار و صنعت و بررسی 5 طرح به روال معمول نیز نکاتی بود که از سوی عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام شد.

نمایندگان پارلمان اروپا در مورد طرح تمدید اخطار پارلمانی بر روی دو ملاحظات فوری توافق کردند

بر اساس ماده 206 آئین نامه داخلی که به گفته وکلای ملت اثربخشی کافی را ندارد، قرار بود یک سخنرانی دو دقیقه ای برای نمایندگان مجلس انجام شود، بنابراین نمایندگان با دو فوریت طرح افزایش تذکرات در مجلس موافقت کردند.

مجمع آذربایجان غربی خواستار شناسایی سه مفقود در حادثه سقوط بهمن شد

پس از پایان جلسه علنی مجلس، سه شهروند سیلوانا ارومیه ای دو هفته است که درگیر ریزش بهمن و برف هستند و خانواده هایشان در جریان آن قرار نمی گیرند.

گفتنی است، زنگ پایان جلسه علنی امروز مجلس به ریاست علی نق زاد ساعت 12 و 22 به صدا درآمد.

دیدگاهتان را بنویسید