نوسازی ماشین آلات در دستور کار شهرداری قرار گرفت / ساماندهی محوطه ای از پایانه مسافربری اهر

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، بیا دیگه وی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به تشکیل کمیته املاک شهرستان اهر در شهرداری گفت: کمیسیون املاک تشکیل می دهیم تا از انحصار عده ای نسبت به املاک در شهر اهر تصمیم گیری شود. تخلفات ساختمانی و غیره.

شهردار آچار وی افزود: کمیته املاک نظر کارشناسی را در قالب بسته شدن پرونده با بررسی ها و استعلام های لازم به شورای اسلامی شهر اهر ارسال می کند. همچنین این کمیسیون با اقدامات لازم می تواند از تخلفات ساختمانی و ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری کند. “

وی همچنین از فعال شدن حصر شهرداری اهر خبر داد و گفت: گلایه شهروندان اهری مبنی بر انسداد جاده برخی صنوف است که توافق کرده اند آزادسازی صورت گیرد، از سوی دیگر بر روی دستور کار شهرداری اهر

محمودی با اشاره به اینکه واحد منظر شهر را در قالب زیباسازی شهر به عنوان معاونت خدمات شهری شهرداری اهر داریم، گفت: همه چیز در وزارت کشور برای زیباسازی شهر تشکیل می شود. در معاونت خدمات شهری در شهرداری اهر، چرا که خدمات شهری اهر واقعا به یک نماینده عریض و طویل تبدیل شده است. اما از زیباسازی شهری غافل شده ایم اگر به دیوار نویسی ها، پوسترهای تبلیغاتی انتخاباتی و… نگاه کنیم، می بینیم که سیمای شهر در شهرداری اهر به فراموشی سپرده شده است.

شهردار اهر گفت: فضای سبز شهری زیر بلوک سیما و منظر شهری شهرداری اهر را اضافه می کنیم تا نسبت به گذشته به نگهداری و آبیاری فضای سبز توجه بیشتری شود ضمن اینکه آبیاری فضای سبز با آب شرب یک امر است. مشکل وجود چاه های آب و اهر در بحران کم آبی مصرف آب شرب برای آبیاری مناطق سبز است، من با این روش مخالفم و دستور احیای چاه های آب در شهرداری اهر و ممنوعیت استفاده از آب شرب برای آبیاری مناطق را صادر کردم. مناطق سبز

  راهبردهای پیش روی ایران در جنگ اوکراین مورد بحث و بررسی قرار گرفت

وی استفاده شهرداری اهر از آب شرب را برای آبیاری عنوان کرد فضای سبز; این هزینه زیادی دارد، یادآور شد: هزینه هایی که شهرداری اهر برای انشعاب آب می پردازد کم نیست، از طرفی خط لوله آب را شهرداری اهر نامیدند و بالغ بر 100 انشعاب غیرمجاز از این خط انتقال صورت گرفت. مشخص شد که چه کسانی هزینه مصرف آب دارند لایحه شهرداری اهر را نوشتند! چرا شهرداری اهر باید هزینه آب دزدی را بپردازد؟ اجازه نمی دهم بیت المال هدر برود.

محمودی از ساماندهی محوطه پایانه مسافربری و ساخت سرویس بهداشتی در پایانه مسافربری اهر خبر داد و افزود: طی مذاکراتی با شرکت های تعاونی مسافربری مستقر در پایانه اهر؛ از طریق همکاری مشترک ما قصد داریم به حیاط پایانه مسافربری بهسازی و ساخت سرویس بهداشتی جدید زیرا پایانه مسافربری ویترین شهر محسوب می شود و نباید نسبت به این مجموعه بی تفاوت بمانیم.

شهردار اهر در ادامه بابیان اینکه جمع آوری روزانه زباله در هسته پرتردد اهر با کامیون های شهرداری اهر یکی از عوامل تردد است، بیان کرد: از این رو تصمیم داریم برخی خدمات شهری را طلسم کنیم. زباله های خیابان های شلوغ آچار شب ها جمع می شود.

وی در پاسخ به این سوال که ماشین آلات شهرداری اهر فرسوده یا مدیریت نشده است، در شرایط بحرانی معیوب است. آیا برنامه ای برای نوسازی ماشین آلات شهرداری اهر دارید؟ وی گفت: شهرداری اهر برای بهره مندی از ناوگان ماشین آلات عملکرد ضعیفی در نگهداری و تعمیر ماشین آلات دارد; واحد نگهداری و تعمیرات معاونت فنی و ساختمانی شهرداری اهر را با آموزش نیروهای متخصص نگهداری می کنیم و رویکرد ما این است که حداقل برخی ماشین آلات را در شهرداری اهر تعمیر کنیم. در حال حاضر به دلیل نبود سرکارگر دو دستگاه استری لودر به شهرداری اهر یکی به تبریز و دیگری به اردبیل فرستاده شده است، در حالی که اگر نیروی متخصص داشتیم به جای جایگاه های خدمات رسانی خارج از شهر و استان؛ این دو دستگاه به شهرداری اهر ارسال شده است. اکنون برای تعمیرات و برف روبی استفاده می شود.

  بازدید از محله شهردار میبد / بررسی مشکلات شهرک شهدای محله میبد با مدیران شهری

محمودی از بازسازی پارک توسط ماشین آلات شهرداری اهر از توان مالی خبر داد و گفت: در حد توان از منابع مالی شهرداری اهر در نظر داریم تجهیزات شهرداری را با اولویت تجهیزات آتش نشانی نوسازی کنیم. در این راستا با نماینده مردم اهر و هریس صحبت کردیم تا جذب کمک های دولتی به نفع شهرداری اهر به ما کمک کند. از طرفی اول باید برای نگهداری تجهیزات برنامه ریزی کنیم و بعد همه صاحب ماشین باید پاسخگو باشند نه اینکه بگوییم تحویل بگیرید ماشین خراب می شود! برای من قابل قبول نیست که 3 کامیون زباله در یک روز خراب شود و زباله انباشته شود. اینجا روشن است که فقدان حاکمیت وجود دارد.

شهردار اهر در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه شهروندان اهر همواره از ضعف خدمات شهری شهرداری اهر در نیمه شرقی اهر گلایه داشته اند، آیا برنامه ای برای رسیدن به تعادل در خدمات عادلانه خواهید داشت؟ وی افزود: برای ارائه خدمات متوازن، شهرستان اهر را به 10 منطقه خدمات شهری با اولویت مناطق کم برخوردار تقسیم کرده ایم. اگر فقط به خدمات شهری راضی باشیم، اوضاع لنگ خواهد بود، پس تا زمانی که وضعیت بهتر شود. کلیه نیروهای شهرداری نیروی خدماتی محسوب می شوند.

وی با تاکید بر اینکه برای سهولت در ارائه خدمات به شهروندان اهر باید حریم ها در محدوده مجموعه شهرداری اهر تفکیک شود، افزود: با ساماندهی کیچیک چای به گونه ای که در سال آینده اجرای سنگ تراشی، سنگ فرش و کاشت درخت در کیچیک چای انجام شود. در میان برنامه های ما

  حمیدرضا بخارایی دبیرکل فدراسیون اسکیت شد

دیدگاهتان را بنویسید