معاملات جدی با فروشندگان و متخلفان عرضه کالاهای اساسی صورت می گیرد

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، اکبر فتحی با اشاره به اینکه مسئولیت کنترل قیمت کالاهای اساسی حدود 3 ماه پیش بر اساس قانون انتزاع از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت برداشته شد و سازمان جهادکشاورزی در خدمت مردم شریف استان است. وی گفت: مشمول قیمت گذاری هستند و قیمت آنها و سایر کالاها توسط تولیدکنندگان و تایید اتحادیه های مربوطه تعیین نمی شود، اما خود دولت در ستاد تنظیم بازار استان (با همراهی) قیمت این کالاها را تعیین می کند. مانورپذیری 5 درصد) و کشور. ). ) تایید شده.

وی افزود: البته وجود قیمت های مختلف کالاهای اساسی در بازار و تلاش برای کنترل این تفاوت ها فلسفه نظام نظارت و بازرسی است، بنابراین قیمت کالاهایی مانند مرغ، تخم مرغ، برنج (از جمله برنج وارداتی) )) و سایر کالاهای اساسی به قیمت مصوب «توسط دولت بازرسی و کنترل می شود و در صورتی که قیمت بازار بالاتر از مصوبه دولت باشد مشمول تخلفات و پیگرد کیفری می شود اما قیمت زیر قیمت مصوب مشکلی نخواهد داشت به عنوان مثال قیمت مصوب مرغ در حال حاضر 31000 تن است که در بازار نیز با قیمت های 27000 و 28000 تن به فروش می رسد و اگر قیمت از 31000 تن بیشتر شود تخلف می شود. گشت های مشترک تعزیرات بسیج و جهاد کشاورزی نیز به صورت روزانه قیمت ها را در سطح شهر کنترل می کنند.

رئیس سازمان کشاورزی آذربایجان شرقی: وی با توجه به انتقادات موجود در خصوص کیفیت اجناس در فروشگاه های زنجیره ای و حضور کمتر کالاهای تولید شده در روستا در این مغازه ها، گفت: موضوعی که گاهی مغفول می ماند این است که سامانه ای به نام سامانه جامع سازمان انبارها وجود دارد. صنعت و معدن که کلیه تامین کنندگان موظف به ثبت کلیه مشخصات اقلام خود اعم از مقدار و قیمت در این سامانه می باشند. تکمیل این سیستم، که بیش از 70 درصد شفافیت را برای اکثر کالاها ایجاد می کند، ممکن است بخش عمده ای از نگرانی در حذف کنترل های قیمت از منبع تا مصرف باشد.

  استقبال انصارالله از آتش بس دو ماهه و رفع محاصره فرودگاه صنعا و بندر الحدیده

وی افزود: باید توجه داشت که فروشگاه های زنجیره ای به دلیل مجهز بودن به صندوق مکانیزه نسبت به سایر واحدهای صنفی قابل کنترل هستند.

فاطی با اشاره به اینکه قطعاً هر فروشگاهی آماده تحویل کالا با قیمت کمتر و قیمت مناسب تر است، گفت: لبنیات استان عمدتاً توسط لبنیات استان تولید می شود و عمدتاً در استان مصرف می شود، اما اکثر این محصولات به واحدهای اصناف خرد ارسال می شود و تنها یک واحد لبنیات از واحدهای استان می تواند محصولات خود را به دلیل وجود شعب متعدد در سراسر کشور در تمامی فروشگاه ها عرضه کند.

سید احد یوزباشی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان و سخنگوی کمیسیون تنظیم بازار استان افزود: این امر زنجیره ای و در نهایت به نفع مصرف کنندگان است و این امر در صورت مدیریت صحیح می تواند از بروز برخی تخلفات جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید