لزوم استفاده از ظرفیت شوراها برای حل و فصل اختلافات در توسعه صلح و سازش

به گزارش موج نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت اول قوه قضائیه، در این بازدید حجت الاسلام و المسلمین صادقی رئیس مرکز توسعه اختلافات قضایی و سایر مسئولین این مرکز از معاون اول قوه استقبال و همراهی کردند.

معاون اول قوه قضائیه در این بازدید ضمن بازدید از شعب و گفتگو با قضات و کارکنان شورا از نزدیک در جریان روند بررسی شورا و گفتگو با تعدادی از مراجعین قرار گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق بر لزوم استفاده از ظرفیت شوراها برای حل و فصل اختلافات برای توسعه صلح و سازش تاکید کرد و گفت: استفاده از ظرفیت مردمی شوراها برای ارتقای صلح و سازش نقش مهمی در کاهش پرونده های قضایی دارد.

معاون اول قوه قضائیه کار شورای حل اختلاف را مقدس دانست و گفت: برای این مشکلات چاره جویی کنید.

توجه حجت الاسلام والمسلمین شورای حل اختلاف و رفع مشکلات آن.

معاون اول قوه قضائیه گفت: چشم انداز وضعیت آینده کشور امیدوارکننده است و امیدواریم با کمک دولت مشکلات بودجه ای و اعتباری قوه قضاییه کاهش یابد.

معاون اول قوه قضائیه پیگیری مشکلات جاری قوه قضائیه و شورای حل اختلاف را ضروری دانست و این موضوع را دغدغه اصلی قوه قضائیه از جمله رئیس محترم دادگستری دانست که پیگیر است.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی در این بازدید گزارشی از نحوه درمان مجتمع شهید لاجوردی تهران و همچنین وضعیت عمومی مرکز توسعه دعاوی ارائه کرد و از حضور معاون اول قوه قضائیه تقدیر کرد.

مجتمع شورای حل اختلاف شهید لاجوردی تهران به پرونده های مربوط به مناطق 12 و 13 شهرداری تهران رسیدگی می کند و دارای 22 شعبه فعال است. ماهانه بیش از 2500 قلم کالا در این مجموعه پردازش می شود که بیش از پنجاه درصد آنها منجر به صلح و سازش می شود.

  محکومیت قمی به جرم گران فروشی

چرخش.

در ادامه این بازدید معاون اول قوه قضاییه با رئیس، معاونین و مدیران مرکز توسعه اختلاف جلسه مشترکی برگزار کرد. حجت الاسلام و المسلمین صادقی رئیس مرکز توسعه حل اختلاف به تشریح حکم در حوزه میانجی گری و داوری و پیگیری بودجه و وام پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید