رایزنی در زمینه توسعه همکاری های علمی مشترک ایران و عراق

خبر عجیب

شفقنا- در دیدار معاون وزیر آموزش عالی عراق و معاون وزیر علوم، علاوه بر رایزنی ها در زمینه توسعه همکاری های علمی دو کشور، رفع نگرانی 57 هزار دانشجوی عراقی در دانشگاه های ایران مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش شفقنا، روابط عمومی سازمان دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در دیدار با معاون آموزش عالی و تحقیقات وزارت علوم، همکاری های بین وزارت علوم ایران و عراق ایشان گفتند: اراده کارکنان وزارت علوم حل بخشی از مشکلات موجود در زمینه تحصیل دانشجویان عراقی است و در این راستا جلسه مشترکی با سفیر عراق در ایران برگزار کردیم.

دکتر هاشم داداشپور افزود: حدود 57 هزار دانشجوی عراقی در دانشگاه های ایران مشغول به تحصیل هستند که امیدوارم با برگزاری این جلسات به نقطه مشترکی برسیم که مشکلات دانشجویان عراقی در ایران حل شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: دانشجویان عراقی مانند دانشجویان کشور ما هستند و برای ثبت نام در دانشگاه های ایران باید مراقب باشند که دچار مشکل نشوند و ما آمادگی داریم در این مسیر به آنها کمک کنیم. “

وی افزود: ما نسبت به همه دانشجویان بین المللی به ویژه دانشجویان عراقی احساس مسئولیت می کنیم، زیرا همسایه هستیم و روابط فرهنگی و مذهبی با یکدیگر داریم و سعی می کنیم در آینده نزدیک به شرط داشتن ویزای دانشجویی، همه مشکلات را حل کنیم. “، او گفت. بودن.

آقای داداشپور گفت: امیدوارم بتوانیم علاوه بر تربیت دانشجو، زمینه تحقیقات کوتاه مدت را برای دانشجویان هر دو کشور فراهم کنیم و این مبادله نباید یک طرفه باشد تا دانشجویان ایرانی درک درستی از کشور داشته باشند. و زمینه علمی عراق.»

  کشته شدن 4 نظامی مالی توسط تروریست ها

معاون وزیر علوم عراق با تشکر از این دیدار گفت: امروز برای بررسی و همکاری بیشتر و بررسی وضعیت دانشجویان عراقی و برخی مشکلات پیش آمده اینجا هستیم تا بتوانیم برای رفع آنها اقدام کنیم.

دکتر حازم باکر طاهر افزود: وزارت علوم عراق در نظر دارد فهرست جدیدی از دانشگاه‌های مورد تایید ایران در عراق را اعلام کند و بیشتر دانشگاه‌های دولتی ایران در این فهرست قرار خواهند گرفت.

وی گفت: تحصیل در ایران برای دانشجویان عراقی افتخار است و دانشگاه های ایران نباید بین دانشجویان عراقی و ایرانی تفاوت قائل شوند.

معاون وزیر علوم عراق یکی از مشکلات دانشجویان را طولانی بودن ویزای دانشجویی و مجوز ورود و خروج دانشجویان دانست و خواستار حذف آنها شد.

وی گفت: با هماهنگی های انجام شده آمادگی داریم به دانشجویان ایرانی بورسیه بدهیم.

دکتر حازم باکر افزود: ما در وزارت علوم عراق در سال های اخیر برای اجرای توافقنامه بین دو کشور در زمینه تبادل اساتید، دوره های مشترک تحقیق و توسعه و بورسیه های کوتاه مدت و بلندمدت تلاش کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید